Grzegorz Schetyna

W ostatnich dniach Protest Kobiet znów wrócił na ulicę Warszawy. Sama manifestacja wywołuje sporo kontrowersji, podobnie zresztą, jak działania policji. Zdecydowana większość społeczeństwa jest zdania, że służby mundurowe reagują zbyt ostro. Teraz na Strajk Kobiet zareagował Grzegorz Schetyna. Wielu jest zaskoczonych i uważa, że jeden z liderów Platformy Obywatelskiej odcina się od protestujących kobiet. Ostro odpowiedział mu Robert Biedroń.

Grzegorz Schetyna rozwścieczył wiele kobiet

Lider Platformy Obywatelskiej udzielił dość obszernego wywiadu stacji Polsat. Co naturalne, jednym z poruszonych tematów był Strajk Kobiet i temat aborcji. Głównym postulatem Strajku Kobiet, oprócz odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości jest tzw. aborcja na życzenie. Ten drugi postulat niezbyt podoba się jednemu z liderów Platformy Obywatelskiej.

Nie chcę aborcji na życzenie – przyznał na antenie Polsatu Grzegorz Schetyna.

Po chwili były przewodniczący Platformy Obywatelskiej rozwinął swoją myśl. „Uważam, że trzeba spokojnie porozmawiać w jaki sposób wrócić do kompromisu aborcyjnego. Jak go unowocześnić i dać mu nowe życie” – dodał Schetyna.

Wielu zwolenników, a przede wszystkim wiele kobiet, regularnie uczestniczących w Strajku Kobiet to rozwścieczyło. Przecież aborcja na życzenie jest jednym z postulatów Marty Lempart, która do tej pory w osobach liderów Platformy Obywatelskiej miała swoich zwolenników.

Na słowa Grzegorza Schetyny stanowczo zareagował też Robert Biedroń. Dlatego pod cytatem ze słów Schetyny dodał krótkie „Ręce nie mają już gdzie opadać”. Jak widać, na opozycji tworzy się nowy konflikt, a Strajk Kobiet, który wydawało się, że zjednoczy opozycję przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, zdaje się ją jeszcze bardziej dzielić.

Co o tym wszystkim myślicie? Jak skomentujecie słowa Grzegorza Schetyny? Czy rzeczywiście wyłamał się z retoryki, którą do tej pory prezentowali (i wciąż prezentują) jego koledzy z Koalicji Obywatelskiej?

  1. Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia Bronisława Komorowskiego. Wciąż jest w szpitalu
  2. Tak teraz wygląda grób Księżnej Diany. Wielu nie pozna tego miejsca
  3. Po tych słowach Niedzielskiego rozpętała się burza. Chodzi o przymusowe szczepienia

Zobacz również: