wojna na Ukrainie

Stało się! Właśnie gruchnęła wiadomość, kto zastąpi odwołanego w dość nieoczekiwanych okolicznościach z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Możemy mówić o sporym zaskoczeniu!

To on zastąpi Jerzego Brzęczka na stanowisku trenera-selekcjonera reprezentacji Polski!

Wieść puścił w świat dobrze poinformowany dziennikarz Gianluca Di Marzio, który słynie z niezwykle trafnych informacji ze świata piłki nożnej i to na najwyższym szczeblu. Dziennikarz Sky Sport jest pewien, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, który zastąpi Jerzego Brzęczka będzie trener zagraniczny. Padło nazwisko!

W opublikowanym kilka minut temu Tweetcie, Gianluca Di Marzio wskazuje, że polską kadrę obejmie.. Paulo Sousa. To spore zaskoczenie. Jest on byłym trenerem Girondisu Bordeaux, dla którego pracował w latach 2019-2020. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to być może już jutro, podczas konferencji Zbigniewa Bońka na stole pojawią się wszystkie karty.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczne odkrycie w miejscu, w którym zginął Woźniak-Starak. Znaleziono dwa ciała

Paulo Sousa ostatnio pracował jako trener Girondisu Bordeaux, występującego we francuskiej Ligue 1. Wcześniej w chińskim Tianjin Tianhai, włoskiej Fiorentinie, FC Basel, Maccabi Tel Awiw, Videotonie, Leicester City, Swansea City oraz Queens Park Rangers. Jak widać ma spore doświadczenie klubowe ale zerowe doświadczenie w prowadzeniu kadry narodowej.

Sam zanotował 51 występów jako piłkarz w barwach Portugalii. Paulo Sousa ma 50 lat i jego ulubioną formacją jest gra na jednego napastnika. Jeśli więc informacje o jego angażu w PZPN się potwierdzą, to być może będzie to kluczem do odblokowania i wykorzystania pełnego potencjału Roberta Lewandowskiego w naszej kadrze.

Póki co informacja jest nieoficjalna, ale Sky Sports jak i Di Marzio nie zwykli się mylić przy ogłaszaniu takich bomb transferowych.

źródło: Twitter, Sky Sports

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramatyczna akcja GOPR-owców. Kobieta w samej bieliźnie chciała zdobyć szczyt, teraz walczy o życie

Zobacz również: