Władimir Putin

Prezydent Rosji był widziany w Centralnym Wojskowym Szpitalu Klinicznym im. P. W. Mandryka Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Wizycie Władimira Putina w moskiewskiej lecznicy towarzyszyły kamery. Co spowodowało niespodziewany przyjazd rosyjskiego przywódcy do stołecznej placówki medycznej?

Putin odwiedził rannych w trakcie „specjalnej operacji wojskowej” w Ukrainie żołnierzy

„Szef państwa odwiedził Centralny Wojskowy Szpital Kliniczny im. P. W. Mandryka Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Władimir Putin rozmawiał z leczonymi w CWSK żołnierzami Sił Zbrojnych Rosji, którzy zostali ranni podczas specjalnej operacji wojskowej, a także z personelem medycznym szpitala” – poinformował Kreml.

Mało tego, przedstawiciele rosyjskich władz zamieścili w sieci nagranie z wizyty Władimira Putina w szpitalu. Widzimy na nim, iż prezydentowi Rosji towarzyszy m.in. minister obrony Siergiej Szojgu. Obaj politycy mają na sobie białe lekarskie kitle.

Poza nagraniem Kreml zaprezentował także zdjęcia z tego wydarzenia. Fotografie przedstawiają Putina ściskającego ręce rannych żołnierzy. Mężczyźni stoją przed nim na baczność ubrani w piżamy. Spośród wszystkich pacjentów moskiewskiego szpitala tylko jeden z ukazanych na zdjęciu wojskowych wspiera się na kuli. Cała reszta wygląda raczej na zdrowych.

Między innymi z tego powodu w sieci zawrzało. Internauci skrytykowali rosyjską propagandę. Niektórzy zasugerowali, iż wizyta głowy państwa to inscenizacja. Rzekomo Władimir Putin cały czas ukrywa się w bunkrze. Natomiast znajdujące się w jego kryjówce pomieszczenia udają szpitalne sale.

Kolejnym elementem, który wzbudził spore kontrowersje była sztywna postawa prezydenta Rosji. Zdaniem internautów świadczy ona o tym, że Putin miał pod lekarskim kitlem kamizelkę kuloodporną.

Na koniec warto podkreślić, iż nagranie z Władimirem Putinem odwiedzającym rosyjskich żołnierzy w lecznicy, jest porównywane do filmu z Wołodymyrem Zełenskim. Przypomnijmy, iż przywódca Ukrainy już w marcu osobiście zjawił się w jednym z ukraińskich szpitali. Jednak była to wizyta zgoła odmienna. Przede wszystkim, wojskowi wyglądali na zaskoczonych odwiedzinami samego prezydenta. Poza tym, mężczyźni rzeczywiście wyglądali na rannych.

źródło: onet.pl

Zobacz również: