Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej, PAP/Mateusz Marek

Ostatnie doniesienia z obozu Platformy Obywatelskiej nie są, delikatnie rzecz ujmując, optymistyczne dla zwolenników a także członków największej partii opozycyjnej. Szymon Hołownia rozpoczął już rozbiór PO, przejął Joannę Muchę, a na horyzoncie widać kolejne zmiany. Wrze także w strukturach partii, a konkretnie na samym ich szczycie. Grzegorz Schetyna kolejny raz bezlitośnie wypowiedział się o Borysie Budce. Tych słów już nie da się wymazać.

Grzegorz Schetyna rzuca oskarżenia w kierunku Borysa Budki

Wydawać się mogło, że na 20-lecie swojego istnienia Platforma Obywatelska wyciągnie wnioski i weźmie pod uwagę, że spadające sondaże to także pokłosie wewnętrznych sporów. Nic jednak bardziej mylnego. Grzegorz Schetyna nie zamierza składać broni w walce o powrót do władzy w PO i kolejny raz w bezlitosny sposób zakpił z Borysa Budki.

Na ten moment wydaje się, że Platforma Obywatelska jest, jak tykająca bomba. Nie wiemy, kiedy wybuchnie i pociągnie za sobą okręt pod banderą PO na samo dno. Oczywiście na ten moment i przejęcie posłów czeka Szymon Hołownia, który już, w większości sondaży wraz ze swoim ruchem Polska 2050 przeskoczył Platformę Obywatelską.

„Oczekiwałbym więcej aktywności i więcej skuteczności, żeby Platforma miała lepszy wynik sondażowy” – rozpoczął swoją rozmowę na łamach TVN24 Grzegorz Schetyna. Po chwili przeszedł jednak do konkretnego ataku na Budkę.

„Ja ją zostawiałem, kiedy miała 31%, kiedy wygrała w Senacie, a wcześniej obroniła wszystkie miasta w wyborach samorządowych. To jest historia. Budka to otrzymał i dzisiaj, po roku można zapytać, gdzie jest Platforma Obywatelska, jakie ma poparcie społeczne, jaki ma pomysł polityczny na wygranie następnych wyborów” – nie kryje swojego rozgoryczenia Grzegorz Schetyna, a jednocześnie, wydaje się, że także chęci powrotu do władzy w Platformie Obywatelskiej. Pytanie jednak, czy będzie czemu dowodzić? Ostatnie konflikty w PO pokazują, że lada moment po tej partii mogą pozostać jedynie… zgliszcza.

źródło: 300polityka.pl, TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice oburzeni zachowaniem księdza wobec dzieci. Sprawa obiegła już Polskę
  2. Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. obostrzeń. Zobacz ustalenia RMF FM przed konferencją
  3. Krystyna Janda pokazała wnętrza swojej willi. Luksus? Mało powiedziane!

Zobacz również: