ksiądz lekcja religi
Zdjęcie: Shutterstock

Tą sprawą żyje cała Polska. Wszystko rozegrało się w Ropicy Polskiej, a jako pierwszy temat nagłośnił lokalny portal gorlice24.pl. Rodzice są wstrząśnięci zachowaniem księdza, choć dla części osób jest ono zrozumiałe. Temat dzieli Internautów, a także lokalną społeczność. Sprawdź szczegóły.

Zachowanie księdza wywołało sporo kontrowersji

Oburzeni rodzice dzieci, którym ksiądz podsunął do podpisania pewne oświadczenie skontaktowali się z mediami. Sprawę nagłośnił portal gorlice24.pl, a później obiegła ona całą Polskę.

Chodzi o przygotowanie do bierzmowania. Ksiądz postanowił, że dopuści do tego sakramentu tylko te dzieci, które podpiszą zaproponowane przez niego oświadczenie. Problem w tym, że treść pisma wzbudziła spore kontrowersje. Cytujemy ją poniżej.

„Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. „strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. ….

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO”

Komentarze po zachowaniu księdza

Oświadczenie zawiera podpis miejscowego proboszcza. Próbowali z nim skontaktować się dziennikarze „Super Expressu”. Jednak, jak donosi portal Pikio, ten odmówił komentarza.

Sprawę komentują za to Internauci. Podzieliła ona społeczność. Jedni zgadzają się z księdzem, a drudzy ostro potępiają takie postępowanie duchownego.

„Ja w takim wypadku, gdyby ksiądz stawiał ultimatum mojemu dziecku, nie posłałabym dziecka do bierzmowania. Nie to nie. Nie będzie narzucał mi co mam myśleć i robić. Sami niech najpierw na siebie popatrzą obłudnicy. A ślub można wziąć cywilny i też żyć i się modlić” – pisze jedna z internautek.

„Nadal nie rozumiem oburzenia, że kościół nie popiera i potępia aborcję. Oświadczenie jest co najmniej śmieszne, ale chcąc przystąpić do sakramentu bierzmowania, trzeba jednak postępować zgodnie z nauką kościoła. A to że wszelkie sakramenty dziś to już raczej „tradycja” i „żeby potem nie było problemu ze ślubem” to już swoją drogą” – dodał z kolei inny internauta.

źródło: gorlice24.pl, Pikio, Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. obostrzeń. Zobacz ustalenia RMF FM przed jutrzejszą konferencją
  2. Krystyna Janda pokazała wnętrza swojej willi. Luksus? Mało powiedziane!
  3. Radykalne kroki Hołowni. Ujawnił co zrobi z Kościołem po wygranych wyborach
  4. Polityk PO zaszczepiona poza kolejnością. Powiedzenie „równi i równiejsi” wciąż aktualne
  5. Skatowali go na śmierć, a następnie porzucili w lesie. Bestie już w areszcie

Zobacz również: