Mateusz Morawiecki

Stało się. Stabilizująca się, a zarazem malejąca liczba zakażeń koronawirusem w połączeniu z coraz większą liczbą zaszczepionych Polaków powoduje, że rząd rozpocznie luzowanie obostrzeń. Jutro zorganizowana zostanie specjalna konferencja prasowa, na której Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki przekaże pierwsze decyzje. Jakie? Dziennikarze RMF FM dotarli do pewnych ustaleń.

Jutro konferencja Mateusza Morawieckiego, wiemy czego się spodziewać

To wiadomość z ostatniej chwili. Radio RMF FM dotarło do ustaleń rządowych w sprawie obowiązujących obostrzeń. Przypomnijmy, że od wielu tygodni tym tematem żyją Polacy. Wszyscy są już znudzeni i zmęczeni zamknięciem w domach, branża hotelarska, gastronomiczna i fitness buntuje się, otwierając swoje działalności, a na horyzoncie mamy malejącą, a zarazem stabilizującą się liczbę zakażeń.

To wszystko powoduje, że już jutro Mateusz Morawiecki przedstawi konkretne decyzje w sprawie obostrzeń. Wciąż czekamy na oficjalną godzinę jutrzejszej konferencji prasowej, ale dziennikarzom RMF FM udało się ustalić kilka faktów.

„Pewne poluzowanie obostrzeń nastąpi, ale to nie będzie nic spektakularnego” – zapowiada tajemniczo Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Więcej konkretów podała cytowana przez nas rozgłośnia radiowa. „Z niemal stuprocentową pewnością można liczyć na otwarcie sklepów w galeriach handlowych od 1 lutego. (…) Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć.” – czytamy na RMF24.pl.

Jak widać, optymistyczne wieści popłyną w kierunku sklepów w galeriach handlowych. Mateusz Morawiecki zaskoczy prawdopodobnie także otwarciem hoteli, co można uznać za niespodziankę, przyglądając się wcześniejszym wypowiedziom przedstawicieli rządu. Niestety, ale zawiedzeni będą restauratorzy czy branża fitness.

„Mogę tylko apelować o cierpliwość. Jeżeli tylko będzie taka możliwość – co udowodniliśmy decyzją puszczenia dzieci z klas I-III do szkoły – to będziemy podejmowali decyzje, które będą z korzyścią dla gospodarki.” – przyznał na łamach RMF FM, Adam Niedzielski.

źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krystyna Janda pokazała wnętrza swojej willi. Luksus? Mało powiedziane!
  2. Zacznie się już dzisiaj. IMGW i Polscy Łowcy Burz ostrzegają mieszkańców kraju
  3. Marek Suski złożył „subtelne” życzenia… Platformie Obywatelskiej. Już są hitem Internetu
  4. Zaskakujący kandydat na lidera PiS. To on zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?
  5. Spłynęły tragiczne wieści. Nie żyje dwoje dzieci, trzy osoby w szpitalu

Zobacz również: