nie żyje dziennikarz

O takich dramatach, jak ten pisze się naprawdę ciężko. Robimy to jednak ku przestrodze. Na Mazowszu, w miejscowości Ostromęczyn doszło do wypadku, w którym na miejscu zginęło dwoje dzieci w wieku 8 i 15 lat. Kierująca pojazdem 41-latka oraz dwóch pozostałych pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Wiemy, co się wydarzyło. Pojawiły się też zdjęcia z miejsca wypadku.

Tragedia na drodze. Nie żyje dwoje dzieci w wieku 8 i 15 lat

Dzisiejszy poranek na Mazowszu zaczął się tragicznie. W Ostromęczynie doszło do zderzenia osobowego Seata z pojazdem ciężarowym. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosło dwoje dzieci, a trzy osoby z osobówki zabrano do szpitala.

Po uszkodzeniach widocznych na pojeździe ciężarowym oraz na osobówce (zdjęcie znajdziesz na końcu artykułu) można wnioskować, że siła uderzenia była bardzo duża.

„Doszło do zderzenia samochodu osobowego Seat, którym kierowała 41-letnia kobieta. Zderzyła się ona z samochodem ciężarowym. W pojeździe osobowym było 5 osób. Dwoje dzieci w wieku 8 i 15 lat zginęło na miejscu. Pozostałych dwoje pasażerów i kierująca przewiezionych zostało do szpitala” – potwierdziła okoliczności zdarzenia rzecznik mazowieckiej policji, Katarzyna Kucharska dla IAR.

„Ich życiu (kierowcy i pozostałym dwóm pasażerom osobówki – dod. red.) nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie odnieśli poważnych obrażeń. Przybywają w szpitalach, w Łosicach i Siedlcach, na obserwacji – poinformowała mł. asp. Nina Zeniewicz, rzeczniczka policji w Łosicach, cytowana przez Polsat News.

W akcji ratunkowej brał udział helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety na ratunek dla dzieci było już za późno. Teraz przyczyny wypadku ustala Prokuratura Rejonowa w Siedlcach, która próbuje odtworzyć przebieg zdarzenia. Póki co, nie przekazano żadnych informacji, czy winna jest kierowca samochodu osobowego, czy kierujący samochodem ciężarowym.

Specjalną pomoc dla rodziny dotkniętej tragedią – stratą dzieci – uruchomiło Starostwo Powiatowe w Łosicach. Dotyczy wsparcia psychologicznego.

zdj. KPP Łosice

źródło: Polsat News, mat. prasowe, Polskie Radio

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny atak zimy, silne mrozy. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne

POLECANY TEKST: Ważna deklaracja Jarosława Gowina. Wicepremier podał możliwą datę luzowania obostrzeń

Zobacz również: