Jarosław Gowin

Na taką informację czekaliśmy z niecierpliwością. Przekazał ją wicepremier Jarosław Gowin. Jeżeli Zjednoczona Prawica dotrzyma słowa, już wkrótce pierwsze obostrzenia pandemiczne zostaną zdjęte. Wiemy, która branża zostanie odmrożona prawdopodobnie jako pierwsza.

Jarosław Gowin mówi o luzowaniu obostrzeń, padła konkretna data

Wygląda na to, że liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce zaczyna się stabilizować na dość bezpiecznym poziomie. Coraz więcej ludzi zgłasza się także do szczepień przeciwko COVID-19. To wszystko pozwala zacząć myśleć rządowi o luzowaniu uciążliwych – zwłaszcza dla gospodarki – obostrzeń. Swoje zdanie na ten temat wypowiedział wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Gowin.

„Jesteśmy praktycznie jedynym krajem w Europie, który poważnie rozważa możliwość poluzowania obostrzeń” – mówi Gowin, cytowany przez Polska The Times. I rzeczywiście na to wygląda, bowiem chociażby Niemcy zdecydowali się przedłużyć obowiązujący lockdown o kolejne dwa tygodnie. Wicepremier wlał w serca wielu Polaków nieco nadziei także tym, co powiedział w kolejnych zdaniach.

„Stanowisko Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii jest jednoznaczne: postulujemy aby od 1 lutego dopuścić pełną dostępność handlu, mówiąc wprost – otworzyć galerie handlowe” – przyznał Jarosław Gowin. Jeżeli więc na przysłowiowej ostatniej prostej nic się nie wyłoży, co oznacza chociażby widmo nagłego wzrostu zachorowań, to wygląda na to, że od 1 lutego rzeczywiście galerie handlowe wrócą do życia codziennego. Gowin był dopytywany także o pozostałe branże, ale tutaj nie chciał składać żadnych obietnic. „Jeżeli chodzi o kolejne branże, dzisiaj podejmowanie tego typu zobowiązania byłoby zdecydowanie przedwczesne” – przekazał.

Jarosław Gowin kolejny raz broni wprowadzone przez rząd obostrzenia. Mówi co by się stało, gdyby nie zamknięcie gospodarki. „Gdybyśmy nie wprowadzili tych obostrzeń, które zapadły na przełomie października i listopada, to dzisiaj prawdopodobnie byśmy mieli sytuację podobną do tych krajów, w których zbyt wcześnie poluzowano obostrzenia” – słyszymy.

źródło: Polska The Times, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła nie odpuszcza. Znów mówi o Piotrze. „Ten człowiek wyrządził mi tyle krzywdy”
  2. Trzymiesięczny chłopiec był katowany i przypalany? Rodzice nie przyznają się do winy, zostali tymczasowo aresztowani
  3. Świat sportu w szoku. Nie żyje młody polski sportowiec, był wielkim talentem
  4. Tadeusz Drozda z pogardą o Prawie i Sprawiedliwości. Wróciłby do TVP pod jednym warunkiem
  5. Schetyna jest wściekły na Budkę. Były lider PO naprawdę to powiedział

Zobacz również: