Prawo i Sprawiedliwość Morawiecki

Stało się to, o czym spekulowano już od grudnia ubiegłego roku. Jacek Sasin potwierdził, że Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki złożył podpis pod dymisją jednego z ważniejszych członków rządu. Okazuje się, że sprawa ma także drugie dno.

Dymisja Kowalskiego. O co w tym wszystkim chodzi?

„Jeszcze w sobotę wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski otrzyma dymisję. Została ona już podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego.” – przekazał cytowany przez Polsat News Jacek Sasin. Co jest powodem dymisji? Jak niektóre źródła dowiedziały się nieoficjalnie, powodów jest kilka. W tle pojawia się także możliwy scenariusz przegranych wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość.

O dymisji Janusza Kowalskiego huczało już od grudnia ubiegłego roku. Wówczas Kowalski postawił jasno sprawę w kwestii unijnego budżetu: „weto albo śmierć”. Niezbyt pochlebnie wypowiadał się także o rządach Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim czasie doszły do tego deklaracje, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. „Misja ministra Kowalskiego w resorcie aktywów państwowych dobiega końca.” – wypalił dzisiaj Jacek Sasin.

Wydaje się jednak, że Janusz Kowalski granicę przekroczył w ostatnim wywiadzie dla Interii, kiedy z jego ust padły bezpośrednie słowa o przegranych wyborach.

„Japonia, USA i Chiny inwestują w węglowe technologie. My mamy swoje zasoby i strategicznym błędem jest zastępowanie polskiego węgla rosyjskim gazem. Prawdopodobnie przez to możemy przegrać najbliższe wybory. Wszystko dlatego, ze koszty energii i ciepła będą dla Polaków nie do zaakceptowania. Transformacja energetyczna uderza przede wszystkim w wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Rolnicy i mieszkańcy małych miasteczek zapłacą wyższe o 100-150 proc. rachunki za energię elektryczną i ciepło w perspektywie dekady.” – wyznał otwarcie przed swoją dymisją Janusz Kowalski na łamach Interii.

Kowalski uważa też, że obecnie Prawo i Sprawiedliwość raczej nie ma co marzyć o zwycięskich wyborach. „To dzięki pozytywnym skutkom społecznych reform rządu premier Beaty Szydło i ich wsparciu przez prezydenta Andrzeja Dudę wygraliśmy wybory w latach 2019-2020.” – dodaje.

źródło: Interia, Polsat News, RMF FM, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybuch gazu w polskim mieście. Ewakuowano blisko pół tysiąca osób
  2. Obrzydliwe zachowanie księdza wikarego względem małych chłopców. Czy spotka go zasłużona kara?
  3. Niebywałe! Sławomir Nitras uderza w Schetynę. Mocne słowa, których nie da się wymazać

Zobacz również: