Witold Waszczykowski
Youtube

Były minister spraw zagranicznych, a obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego, Witold Waszczykowski jest poważnie i nieuleczalnie chory. O wszystkim opowiedział w szczerym wywiadzie na łamach „Wprost”. Jego sytuacja zdrowotna znacząco się pogorszyła, a niestety, może być jeszcze gorzej.

Szczere wyznanie Europosła. Witold Waszczykowski jest nieuleczalnie chory

W ostatnim czasie Witold Waszczykowski jakby zniknął w mediów. Teraz do nich powrócił. Był gościem Roberta Mazurka w RMF FM oraz udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”. Jak się okazuje, rozłąka z mediami nie była przypadkowa. Waszczykowski jest poważnie i niestety też nieuleczalnie chory. O wszystkim opowiedział na łamach rzeczonego przez nas tygodnika.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości cierpi na schorzenie neuronu ruchowego, który to odpowiada między innymi za podtrzymywanie kończyn. Witold Waszczykowski ma coraz bardziej poważne problemy z poruszaniem się. Dlatego coraz częściej towarzyszą mu kule, korzysta też z wózka elektrycznego. Co gorsza, rokowania w sprawie jego choroby nie są najlepsze. Może ona przerodzić się w niedowład ciała lub chorobę Parkinsona. „Póki mogę, wykorzystuje własne siły. Na szczęście reszta ciała działa, czasem jakiś nerw mi utrudnia wysłowienie się, ale nadal piszę, pracuję i chyba aż takich głupot jeszcze nie gadam?” – skomentował Witold Waszczykowski na łamach „Wprost” swój stan zdrowia. „Windy, schody, poręcze to kwestie, które są teraz dla mnie najważniejsze. Czy znajdzie się krzesło, na którym zdołam usiąść lub dam radę z niego wstać.” – dodaje.

Okazuje się, że z powodu choroby były minister spraw zagranicznych spotyka się z wieloma przykrościami. Coraz częściej otrzymuje przykre komentarze. Ludzie wytykają mu, że rzekomo zasłużył sobie na taki los. „Piszą o mnie „Dobrze ci tak, dziadu”, „zasłużyłeś sobie na to, pisowski chamie”. To jest okropne, ale nie odpowiadam na zaczepki i eliminuję takich ludzie ze swojego życia. Ignorowanie to jedyna skuteczna metoda na ograniczenie mowy nienawiści.” – wyznał Witold Waszczykowski.

źródło: Wprost, goniec.pl

Zobacz również: