Sławomir Nitras

Wrze w Platformie Obywatelskiej. Wydaje się, że takiego konfliktu, jak teraz jeszcze nie było. Największa partia opozycyjna jasno opowiedziała się po stronie liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce. Tego oczekiwała część wyborców oraz polityków tego ugrupowania. Problem jednak w tym, że wydaje się, że taka deklaracja dokonała w Platformie kolejnego rozłamu, których już i tak nie brakuje. Najlepiej świadczy o tym wypowiedź Sławomira Nitrasa, w której ten zaczepia Grzegorza Schetynę.

Nitras bezpośrednio o Grzegorzu Schetynie

Minęło kilkadziesiąt godzin, odkąd Platforma Obywatelska jasno opowiedziała się za liberalizacją aborcji. „Cieszę się, że mogłem o tym powiedzieć.” – skwitował wszystko Borys Budka. Wtórowali mu inni ważni politycy PO, ale nie wszyscy. Na tej liście nie znalazł się chociażby Grzegorz Schetyna oraz inni bardziej konserwatywni działacze PO. Schetyna wykorzystał moment i od razu wyraził swoje niezadowolenie.

„To nie jest decyzja Zarządu Krajowego. Deklaracja ideowa, która została ogłoszona i przyjęta przez Radę Krajową w 2001 roku, ciągle obowiązuje, w Krakowie wtedy w październiku 2001 roku. To jest poziom strategicznych decyzji, decyzji o deklaracji ideowej, gdzie częścią tego powinna być kwestia światopoglądowa, także dotycząca tak bolesnej sprawy aborcji. O tym wszystkim powinniśmy mówić i chcieliśmy powiedzieć w deklaracji ideowej, która miała być przyjęta na 20. rocznicę powstania PO.” – grzmiał na antenie Polsat News Grzegorz Schetyna.

Wobec takiej reakcji byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej obojętny nie pozostał Sławomir Nitras. Poseł ułańską szarżą postanowił rzucić się na swojego klubowego i nieco starszego kolegę.

„Słuchałem, kiedy Grzegorz Schetyna mówił o deklaracji ideowej Platformy sprzed 20 lat. Oczywiście to jest nasza historia. To jest nasz dorobek. (…) Świat się zmienia i myślę, że Grzegorz Schetyna musi przyjąć to do wiadomości. Musi zauważyć, że świat się zmienia. (…) Grzegorz Schetyna musi sam podjąć decyzję, czy dostrzega zmiany w Polsce, czy nie. Ja dostrzegam konieczność zmian. Polska potrzebuje modernizacji.

Jak widać, napięcie w Platformie Obywatelskiej rośnie i w związku ze zbliżającymi się za niecałe 3 lata wyborami parlamentarnymi, póki co, nie zwiastuje to niczego dobrego.

źródło: 300polityka.pl, Polsat News, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzysz co Poczta Polska zostawiła w paczkomacie. Internauci umierali ze śmiechu
  2. Makabryczne odkrycie na Lubelszczyźnie. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny
  3. Łazik wylądował na Marsie. NASA publikuje pierwsze zdjęcie

Zobacz również: