Tomasz Lis
fot. Youtube oficjalny kanał Tomasza Lisa

Tomasz Lis kolejny raz wyrzucił z siebie potężną dawkę jadu. Tym razem zaatakował Jarosława Kaczyńskiego, a przy tym poruszył temat jego zmarłego brata, śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego. Internauci nie zostawili suchej nitki na Lisie, który popełnił ohydny wpis na Twitterze.

Tomasz Lis znów uderza w Kaczyńskiego. Tym razem przekroczył wszelkie granice dobrego smaku

Choć sam Tomasz Lis niegdyś pracował dla Telewizji Publicznej, to po zmianie władzy stał się jednym z jej największych wrogów. Podobnie zresztą, jak obozu rządzącego Prawa i Sprawiedliwości i Jarosława Kaczyńskiego. Co jakiś czas uderza w rząd ostrymi słowami za pośrednictwem swojego Twittera. Tym razem jednak, jak zauważa większość internautów przesadził i to ostro. Można krytykować rząd, robić to mniej bądź bardziej konstruktywnie, ale tak podłego i jednocześnie ohydnego wpisu nikt się nie spodziewał. Tomasz Lis zionął jadem? Tak twierdzą internauci po tym, co zobaczyli.

W swoim wpisie Tomasz Lis odniósł się do spotkania liderów europejskich partii konserwatywnych, które na zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego odbyło się w Warszawie. Wpis wywołał jednak sporo negatywnych emocji, bowiem dziennikarz postanowił poruszyć postać tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego.

„Lech wybudował w Warszawie muzeum ku chwale tych, którzy walczyli z faszystami. Jarosław neofaszystów zaprasza do stolicy. Można obchodzić tysiąc miesięcznic a na końcu napluć na grób brata.” – napisał Tomasz Lis. Zwłaszcza ostatnie zdanie jest poniżej wszelkiej krytyki.

Internauci nie zostawili na Tomaszu Lisie suchej nitki. „Zadnej merytoryki. Poziom dziennikarstwa daleki od standardow wynikajacych z Prawa prasowego”, „Jesteś naprawdę podłym ,,człowiekiem””, „Pański przypadek będzie opisywany w podręcznikach psychiatrii.” – czytamy w jednych z komentarzy, które nadają się do zacytowania.

Cóż, Panu Tomaszowi Lisowi na drugi raz zalecamy dwa razy zastanowić się, zanim coś napisze. Kompromitacja i chamstwo to dwa słowa, które najlepiej oddają to, co zrobił.

Zobacz również: