Andrzej Duda
Foto: YouTube

Prezydent RP zabrał głos w sprawie Radia Maryja i jego założyciela Tadeusza Rydzyka. Okazja ku temu była wyjątkowa. Mało tego, Andrzej Duda przekazał Ojcu Dyrektorowi osobisty prezent.

Andrzej Duda celebruje 30. urodziny Radia Maryja

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Radio Maryja, bo o nim mowa, obchodzi w tym roku 30. rocznicę powstania. Z tej okazji, sympatycy radia spotkali się w Toruniu, aby z wielką pompą świętować „30-stkę” kontrowersyjnej stacji radiowej.

Oczywiście na uroczystości nie mogło zabraknąć założyciela i dyrektora radia. Ojciec Dyrektor zadbał o to, aby w Toruniu pojawiło się wielu znamienitych gości. Wśród tłumu świętujących osób można było dostrzec wielu polityków PiS.

Warto dodać, iż na urodzinach nie zjawił się ani Andrzej Duda, ani Mateusz Morawiecki. Trzeba jednak odnotować, iż prezydent skierował do Rydzyka list, a także przekazał mu wyjątkowy prezent.

Co było w owym liście? Otóż Andrzej Duda w bardzo ciepłych słowach wyraził się o założycielu toruńskiej stacji. Prezydent zwrócił uwagę na ogromne zasługi Radia Maryja. Polityk podkreślił, iż z lokalnej rozgłośni stacja przekształciła się w ogólnopolskie medium, które odegrało istotną rolę w krzewieniu w Polsce katolicyzmu oraz postaw pełnych chrześcijańskiego miłosierdzia i dumy narodowej. „Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie narodowej, obywatelskiej i po prostu ludzkiej godności. W ten sposób twórcy i słuchacze tej rozgłośni skutecznie przeciwstawili się szkodliwemu z ducha niedemokratycznemu prądowi umysłowemu, który do wspomnianych tu osób i treści odnosi się z pogardą i lekceważeniem” – napisała głowa państwa.

Co ciekawe, na tym się nie skończyło. Andrzej Duda nie poprzestał na licznych komplementach pod adresem Tadeusza Rydzyka i jego radia. Prezydent zdecydował się podarować duchownemu prezent. Polityk zaznaczył, iż upominek ten jest dla niego bardzo osobisty. Jak się chwilę później okazało, chodziło o różaniec. Najwyraźniej Ojciec Dyrektor docenił dar, gdyż po wzięciu różańca w swoje dłonie, ucałował go.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: