Prognoza pogody z dnia 18.10.2021, źródło: tvn24.pl/meteo

Jak zapowiadają synoptycy już na dniach w Polsce możemy się spodziewać ciepłych dni. Po kilkudniowych mżawkach, deszczu i chłodnych powiewach wiatru przyjdzie spore ocieplenie. Mówi się nawet o temperaturze 20 stopni Celsjusza. Trzeba przyznać, że jak na październikową aurę, pogoda w tym tygodniu nas nieco rozpieści.

Szczególnie ciężki miał być dzisiejszy dzień (18 października). Temperatura w Polsce wahała się od 7 do 14 stopni Celsjusza przy dużym zachmurzeniu. Co więcej również dzisiejsza noc ma być naprawdę chłodna, bowiem temperatura w nocy spadnie aż do minus 3 stopni w północno-wschodniej części Polski. Nieco lepiej maluje się sytuacja w centrum – 5 stopni oraz 10 stopni na zachodzie kraju. Pojawią się także przelotne opady deszczu i mgły.

Jest jednak światełko w tunelu. Mamy informacje od synoptyków, iż w ciągu najbliższych kilku tygodni sytuacja pogodowa w Polsce się poprawi. Co więcej, jak na jesienne standardy, będzie to znaczna różnica. Jak podaje portal TVN24 Meteo do kraju zmierza fala ciepłego powietrza.

Pogoda w Polsce: nawet do 20 stopni Celsjusza

Synoptyk IMGW zapowiada, iż poprawy pogody możemy spodziewać się już od wtorku (19. października). Od tego dnia w kraju zrobi się nieco cieplej, bowiem temperatura w całym kraju ma się utrzymać na poziomie od 15 do17 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku natomiast na termometrze pokaże się aż 20 stopni na plus.

Wyższa temperatura ma utrzymać się przez ten tydzień, za wyjątkiem jego końca. W weekend temperatura ma ponownie spaść. Niemniej spodziewamy się, że najcieplejsze dni wypadają na środę i czwartek (20 i 21 października). TVN Meteo podaje, iż taka poprawa podyktowana jest napływem mas ciepłego powietrza z południowego-zachodu.

źródło: radiozet.pl, tvn24.pl/meteo

Zobacz również: