wybuch gazu

Dzisiaj w nocy w Sosnowcu doszło do groźnego wybuchu gazu. Straty widoczne są na zdjęciach. Policja ewakuowała ponad 400 osób. Znamy szczegóły.

Nocny wybuch gazu w Sosnowcu

O sprawie informuje między innymi RMF FM. „Po nocnym wybuchu gazu w okolicy skrzyżowania alei Paderewskiego z ul. Lenartowicza w Sosnowcu ewakuowano ok. 400 mieszkańców okolicznych bloków. Wstępnie ustalono, że najprawdopodobniej przed eksplozją mogło dojść do awarii gazociągu.” – czytamy na stronie internetowej radia. Wiadomo też, jakie są straty i czy ktoś poniósł obrażenia.

„W wybuchu nikt nie ucierpiał, zniszczonych zostało kilkanaście samochodów.” – dodaje wspomniane przez nas źródło. Skala zniszczeń widoczna jednak na poniżej zaprezentowanych zdjęciach, jak widać, jest ogromna.

Śląska Policja
Śląska Policja

Z informacji pozyskanych przez straż pożarną wynika, że najpierw awarii a konkretnie rozszczelnieniu uległ gazociąg. To doprowadziło z kolei do wybuchu. Zniszczonych zostało kilka garaży w okolicy, w której znajdował się gazociąg oraz aż kilkanaście samochodów.

„Lokatorom pobliskich bloków nic się nie stało, ale zapadła decyzja o ewakuacji ok. 400 osób. Część z nich noc spędziła u bliskich i znakowych. Pozostali specjalnymi autobusami zostali zostali przewiezieni do sali sportowej. Po 9:00 pozwolono im na powrót do swoich mieszkań.” – przekazuje RMF FM.

Jak najszybciej się tylko dało odcięto przepływ gazu. Awaria gazociągu mogła grozić kolejnym wybuchem. Na miejscu cały czas pracują odpowiednie służby, które próbują naprawić awarię i przywrócić dostawę gazu.

źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obrzydliwe zachowanie księdza wikarego względem małych chłopców. Czy spotka go zasłużona kara?
  2. Kłopoty zdrowotne Bogusława Lindy. „Boję się” wyznaje aktor
  3. Rząd wróci do wszystkich obostrzeń? Nie ma już wątpliwości: „Mamy się zderzyć z kolejnym wzrostem zachorowań”

Zobacz również: