wybuch gazu

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że rząd może rozważać powrót do obostrzeń, które poluzował przed kilkoma dniami. Wcześniej w tym kontekście wypowiadał się między innymi Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, a teraz wątpliwości co do tego, że czeka nas kolejna fala koronawirusa nie ma prof. Boroń-Kaczmarska. Padła konkretna data, kiedy możemy mieć do czynienia z gwałtownym wzrostem zakażeń.

Niepokojące prognozy ws. koronawirusa w Polsce

Adam Niedzielski załamał ręce widząc, co wyprawia się między innymi w Zakopanem czy na stokach narciarskich po poluzowaniu obostrzeń. Minister Zdrowia przyznał też wprost, że będzie rekomendował powrót do obostrzeń, jeżeli dzienna liczna zakażeń koronawirusem przekroczy 10 tysięcy. Po kilku dniach, kiedy „licznik” tylko nieznacznie przekraczał 5 tysięcy, dziś mamy do czynienia z około 8,6 tysiącami nowych przypadków.

To zapewne oznacza, że w rządzie zapaliła się już nie żółta, a czerwona lampka ostrzegawcza. Czy możemy spodziewać się na dniach konferencji Mateusza Morawieckiego na której ogłosi powrót obostrzeń? Nie jest to wykluczone. Zwłaszcza po słowach, które wypowiedziała prof. Boroń-Kaczmarska.

„Generalnie bardzo trudno jest wytłumaczyć ten wzrost zakażeń i wymienić tylko jedną przyczynę. Jesteśmy w okresie – co podkreślają moi koledzy – w którym dopiero mamy się zderzyć z kolejnym wzrostem zachorowań.” – przyznała specjalistka chorób zakaźnych na łamach portalu abcZdrowie.

Prof. Boroń-Kaczmarska przekazała także najnowsze prognozy, kiedy ewentualnie możemy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń. „Prognozy matematyczne pokazują, że trzeci pik zakażeń rozpocznie się gdzieś w okresie luty-marzec.” – wyjawiła.

Zatem coraz bardziej realny wydaje się scenariusz 10 tysięcy zakażeń dziennie i powrotu do obostrzeń. Rząd za wszelką cenę będzie chciał zapobiec jeszcze gwałtowniejszemu wzrostowi i przeciwdziałać rosnącej liczbie zakażeń, zanim ta na dobre się „rozhula”. Tak, aby nie przeciążyć już i tak kulejącego systemu opieki zdrowotnej.

źródło: Portal abcZdrowie, mat. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Próba porwania dziecka w polskim mieście. Policja poszukuje świadków
  2. Wizyta u lekarza na nowych zasadach? Wypłynął projekt. Lekarze są przeciwni, uważają, że to absurd
  3. Wstrząsające słowa Jackowskiego. Dojdzie do zamachu na znanego polityka?

Zobacz również: