porwanie dziecka
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Brzmi to jak scenariusz filmu sensacyjnego, ale wydarzyło się naprawdę. I to w polskim mieście. Przypadkowy świadek udaremnił próbę porwania 9-latka. Policja bada sprawę i razem z rodziną prosi o informacje wszystkich tych, którzy mogli być bezpośrednimi bądź pośrednimi świadkami zdarzenia.

Mało brakowało, a 9-latek zostałby porwany

Sceny grozy rozegrały Białymstoku na osiedlu Leśna Dolina. „Policjanci z Białegostoku wyjaśniają okoliczności zdarzenia.” – brzmi ostatni komunikat odnośnie tej sprawy, której szczegóły możemy przeczytać na stronie internetowej Super Expressu i najważniejsze fragmenty przytaczamy poniżej.

Na jednej z ulic rozegrały się dramatyczne sceny. Na wracającego do domu 9-latka rzucił się zamaskowany i ubrany na czarno mężczyzna, który próbował wciągnąć go do swojego samochodu. Przypadkowy mężczyzna, będący świadkiem tych zdarzeń zdołał jednak spłoszyć kidnapera, czym uratował dziecko. Niestety, ale podejrzany zdołał uciec.

„Na parking niedaleko domu 9-latka zatrzymał się nagle ciemny samochód i wysiadł z niego ubrany na czarno mężczyzna. Mimo zmroku, oczy ukrył za okularami przeciwsłonecznymi, a usta i nos zasłonił czarną maseczką.” – czytamy w relacji z wizji lokalnej przeprowadzonej w obecności chłopca i policjantów.

Katarzyna Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przekazała Super Expressowi, że aktualnie mundurowi prowadzą wiele czynności wyjaśniających. Próbują ustalić zarówno tożsamość potencjalnego porywacza jak i świadka zdarzenia. Tego drugiego proszą o kontakt, ponieważ może mieć kluczowe dla śledztwa informacje. Jeśli ktoś również był świadkiem tych wydarzeń na osiedlu Leśna Dolina w Białymstoku także proszony jest o pilny kontakt z policja.

„Może ktoś coś z okna widział albo wie coś na ten temat niech niezwłocznie kontaktuję się ze mną lub lll komisariatem policji przy ulicy Wrocławskiej. APELUJE DO PANA KTÓRY POMÓGŁ MEMU SYNOWI. BARDZO PROSZĘ o KONTAKT. JEST PAN JEDYNĄ OSOBĄ, KTÓRA MOŻE POMÓC W ROZWIĄZANIU SPRAWY!! -” – zaapelowała matka chłopca za pośrednictwem social mediów.

Przypomnijmy, że to już kolejny przypadek w polskim mieście, kiedy ktoś decyduje się porwać dziecko. Tutaj pisaliśmy o wstrząsających scenach w innym polskim mieście. Ośmiolatka została wciągnięta do samochodu, sprawca ją rozebrał. 

źródło: Super Express, Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łzy w oczach uczestnika „Rolnik szuka żony”. Wstrząsające przeżycie zapamięta na lata
  2. Wizyta u lekarza na nowych zasadach? Wypłynął projekt. Lekarze są przeciwni, uważają, że to absurd
  3. Krzysztof Ziemiec zaniemówił. Polityk KO wygarnął mu to w twarz na wizji

Zobacz również: