Adam Niedzielski

Zamieszania wokół wizyt u lekarzy ciąg dalszy. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ma nowy pomysł, jak polepszyć opiekę zdrowotną, ale środowisko lekarskie niekoniecznie myśli tak samo. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia trafi wkrótce pod sejmowe głosowanie. Zobacz, co się zmieni. 

Adam Niedzielski zapowiada zmiany w dostępie do lekarzy

Do tej pory w czasie pandemii wszyscy mogliśmy korzystać z teleporady. Teraz ma to się zmienić. Stosowny projekt zmian w rozporządzeniu resortu zdrowia przygotował już Adam Niedzielski. Czego dotyczy i dlaczego są temu przeciwni lekarze?

„Teleporada w podstawowej opiece zdrowotnej ma być dostępna wyłącznie dla osób między 7. a 64. rokiem życia” – czytamy na portalu Interia.pl, który to przyjrzał się nowelizacji rozporządzenia.

Według tego, co zakłada Adam Niedzielski zmiany zostaną wprowadzone już od początku marca. Stanowczo przeciwne takiemu założeniu jest jednak środowisko lekarzy, które wskazuje, że taki krok nie tylko nie polepszy dostępu do opieki zdrowotnej, ale wręcz go pogorszy.

„Z jednej strony z perspektywy pacjenta jest to dyskryminacja ze względu na wiek i ograniczanie dostępu do świadczeń. Z drugiej strony to utrudnianie pracy lekarzom.” – mówi wprost lek. Dominik Lewandowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Adam Niedzielski swój ruch tłumaczy tym, że podczas pandemii wielu lekarzy nadużywało teleporady, a to mogło nieść za sobą przykre konsekwencje zdrowotne dla pacjentów.” Rozporządzenie zabraniające teleporad w niektórych grupach wiekowych jest absurdalne.” – upiera się jednak przy swoim przedstawiciel Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Zgodnie z tym, co zakłada Ministerstwo Zdrowia od 1 marca dla dzieci do 6 lat oraz dla seniorów od 65 roku życia teleporada nie będzie już dozwolona. Wyjątek będą stanowić sytuację, w których pacjenci będą potrzebowali zaświadczenia, zlecenia na wyroby medyczne czy recept w ramach kontynuacji leczenia.

źródło: Interia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Ziemiec zaniemówił. Polityk KO wygarnął mu to w twarz na wizji
  2. Wojciech Cejrowski wraca do TVP. Wiadomo od kiedy. Takiego ruchu nikt się nie spodziewał
  3. Ryszard Terlecki kpi z opozycji. Po jego słowach w sieci rozpętało się istne piekło

Zobacz również: