Ukraina

Pogoda dała się we znaki także uczestnikom lotu na Dominikanę. Samolot pasażerski, należący do PLL LOT został trafiony piorunem.

Piorun trafił w samolot Polskich Linii Lotniczych LOT

O sprawie piszą już wszystkie ogólnopolskie media. Jak ustalił portal TVN Warszawa, samolot, który wystartował z Warszawy i leciał do Puerto Plata na Dominikanie musiał awaryjnie zrzucić paliwo i zawrócić po tym, jak został trafiony piorunem. W internecie pojawiło się już nagranie wideo, które publikujemy w dalszej części naszego tekstu.

Trafienie piorunem nastąpiło około godziny 7 w okolicach Kutna. Samolot pasażerski Boeing 787-8 Dreamliner został zawrócony na Lotnisko Chopina w Warszawie, gdzie pasażerowie oczekują na dalsze komunikaty. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerowie przeżyli jednak chwile grozy, które zapamiętają na całe życie.

„Piorun uderzył w samolot czarterowy PLL LOT lecący z Warszawy Okęcie do Puerto Plata. Zastosowano zrzut paliwa na trasie. Maszyna wróciła do stolicy Polski po godzinie i bezpiecznie wylądowała. Zdarzenie potwierdził rzecznik prasowy Krzysztof Moczulski” – dodaje Onet.pl, cytująć Łukasza Hinca z Twittera.

„Jak relacjonują pasażerowie, kapitan zdecydował o zawróceniu maszyny na lotnisko w Warszawie po tym, jak zauważył ogień. Po krótkim czasie samolot wylądował na Lotnisku Chopina. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.” – informuje z kolei portal o2.pl, powołując się na informacje przekazane przez stację TVN Warszawa.

„Po inspekcji samolotu zostanie podjęta decyzja, czy pasażerowie będą mogli podróżować samolotem, w który uderzył piorun, czy konieczna będzie zmiana maszyny.” – przekazał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

źródło: TVN Warszawa, o2.pl, media, Onet, Twitter

  1. Nie żyje młody aktor. Osierocił 6-letniego synka
  2. IMGW znów ostrzega. Szykuje się poważne załamanie pogody. Burze śnieżne, wiatr 100 km/h
  3. Atak na samochód Jarosława Kaczyńskiego. Sprawą zajmie się sąd

Zobacz również: