Donald Tusk
źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Doniesienia dotyczące wysokości przyszłej emerytury Donalda Tuska muszą szokować. Były przewodniczący Rady Europejskiej może liczyć na spore pieniądze. Oto konkretne kwoty, które w przyszłości będą wpływać na konto polityka.

Donald Tusk skorzysta na tym, że przez lata piastował ważną funkcję w Parlamencie Europejskim

O tym jak ciężka jest sytuacja polskich emerytów nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu seniorów w naszym kraju musi nieźle się postarać, aby przetrwać od jednej emerytury do drugiej. Niejednokrotnie starszym ludziom brakuje pieniędzy na niezbędne leki. Kupują tylko to, co naprawdę jest im niezbędne do życia. Okazuje się, że takiego problemu na pewno nie będzie miał były premier.

Jeden z kolorowych tabloidów postanowił obliczyć na jak wysoką emeryturę może liczyć szef Platformy Obywatelskiej. Trzeba przyznać, że kwota jego przyszłej emerytury robi spore wrażenie.

Wspomniany tabloid zauważył, iż lider opozycji jako emeryt będzie otrzymywał spore świadczenie. „22 kwietnia lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk skończy 65 lat. W związku z tym będzie mógł pobierać emeryturę. Polityk za pracę jako przewodniczący Rady Europejskiej może liczyć aż na 21 tys. zł miesięcznie” – podali dziennikarze. Oczywiście tak imponująca kwota wynika z faktu, iż szef PO przez lata był przewodniczącym Rady Europejskiej.

Trzeba jednak dodać, że to nie wszystkie pieniądze, na które może liczyć mężczyzna. Do 21 tys. złotych należy jeszcze doliczyć 9 tys. złotych. Ta ostatnia kwota to świadczenie z ZUS, które Donald Tusk wypracował sobie w Polsce.

Biorąc pod uwagę jak ogromne pieniądze otrzyma emeryt Tusk, zasadnym wydaje się pytanie, które postawił tabloid. „Czy to sprawi, że odwróci się od problemów najbiedniejszych?” – zapytali dziennikarze. Odpowiedzi udzielił partyjny kolega byłego premiera. „Jeśli Donald Tusk dojdzie do władzy, to poprawimy los tych najmniej zarabiających emerytów” – stwierdził poseł Cezary Grabarczyk.

A Wy co sądzicie na ten temat? Uważacie, że szef Platformy Obywatelskiej będzie pamiętał o najbiedniejszych seniorach? Czy ich problemy będą mu bliskie?

Źródło: money.pl, Business Insider

Zobacz również: