nie żyje Krzysztof Nałęcz

Cała polska społeczność sportowa jest w żałobie. Zmarł wybitny sportowiec, który reprezentował nasz kraj między innymi na Igrzyskach Olimpijskich.

Stanisław Grędziński nie żyje. Był słynnym olimpijczykiem

Jak informuje między innymi portal Interia.pl, zmarł Stanisław Grędziński. To uczestnik Igrzysk Olimpijskich z 1968 roku w Meksyku. Wywalczył tam czwarte miejsce w sztafecie 4×400 metrów. Dwa lata wcześniej, w 1966 roku w Budapeszcie zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów, a do tego sukcesu, dorzucił także złoty krążek w sztafecie 4×400 metrów. Był jednym z najlepszych polskich biegaczy na tym dystansie w historii.

Stanisław Grędziński zmarł wieku 76 lat. Wiadomość potwierdził Polski Związek Lekkiej Atletyki. „Polski Związek Lekkiej Atletyki ze smutkiem informuje, że nie żyje Stanisław Grędziński – Mistrz Europy w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4 x 400 metrów z 1966 roku, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów z 1969 roku, Olimpijczyk z Meksyku.” – czytamy w krótkim komunikacie, zamieszczonym przez PZLA.

Za swoje wybitne osiągnięcia sportowe Stanisław Grędziński został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego. Uhonorowanie Grędzińskiego miało miejsce w 1999 roku. Za swojego życia zdobył także tytuł Zasłużenego dla Miasta Wałbrzycha. Grędziński pochodził właśnie z ziemii wałbrzyskiej.

źródło: PAP, Onet.pl, Interia.pl

  1. Polski samolot pasażerski trafiony piorunem. Są najnowsze informacje i nagranie
  2. Donald Tusk zapowiada, co zrobi z 500 plus i programami PiS kiedy przejmie władzę
  3. Andrzej Duda przekaże 300 zł każdej zaszczepionej osobie? Wiadomość trafiła do wielu Polaków

Zobacz również: