Władimir Putin

Potworna tragedia na jednym ze stadionów piłkarskich. Nie żyje 129 osób, a 180 odniosło obrażenia. Przedstawiamy kulisy horroru, do jakiego doszło tuż po meczu ligowym.

Tragedia to efekt zamieszek między kibicami

Dramatyczne sceny rozegrały się na stadionie w mieście Malang w Indonezji. To teren indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia. Skala tragedii jest porażająca. Łzy same cisną się do oczu.

Początkowo nic nie wskazywało na tragedię jaka miała się wydarzyć. Mecz pierwszej ligi między zespołami Arema FC a Persebaya FC przebiegał tak, jak inne tego typu wydarzenia sportowe. Niestety tylko do czasu.

Tuż po zakończeniu spotkania doszło do zamieszek. Rozwścieczeni kibice drużyny, która przegrała, wtargnęli na płytę boiska. Funkcjonariusze policji podjęli interwencję. Mundurowi użyli gazu łzawiącego.

Jak nie trudno się domyślić, z powodu zaistniałej sytuacji na stadionie wybuchła panika. Tłum próbował jak najszybciej opuścić obiekt. Niestety doprowadziło to do ogormnej tragedii. W trakcie próby opuszczenia stadionu piłkarskiego dziesiątki osób zostało stratowanych, a wielu ludzi się udusiło.

Te dramatyczne zdarzenia nie przerwały jednak zamieszek, które przeniosły się również pod stadion. Wściekli kibice przewracali i podpalali samochody, które znajdowały się przed obiektem. Ludzie rzucali kamieniami w policjantów. Ogółem zniszczonych zostało 13 pojazdów.

Niestety to nie wszystko. O skali tragedii świadczy liczba osób zmarłych i rannych na skutek zamieszek. Policja przekazała, iż zginęło co najmniej 129 ludzi, w tym dwóch policjantów. Okazało się, że bezpośrednio na płycie boiska życie straciły 34 osoby. Natomiast pozostałe ofiary zmarły w szpitalach.

Także bilans rannych jest zatrważający. Aż 180 osób zostało poszkodowanych. Co gorsza, stan wielu z nich medycy określają jako ciężki. Zatem nie jest wykluczone, że bilans tragedii w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Warto podkreślić, iż wśród zabitych i rannych są także kobiety i dzieci. Z pewnością to wyjątkowo przykra informacja.

Indonezyjska liga podjęła stosowne kroki w związku z tragedią na stadionie w Malang. Władze Związku Piłki Nożnej Indonezji (PSSI) zawiesiły na tydzień wszystkie mecze i wszczęły dochodzenie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: