koszmar w autobusie

Dramatyczny wypadek miał miejsce w centralnej Polsce. Na autobus szkolny najechała ciężąrówka. W zdarzeniu ucierpiały dzieci. Oto szczegóły tego poważnego incydentu drogowego.

W wypadku autobusu obrażenia odniosło ośmioro dzieci

„Do groźnego wypadku doszło na drodze nr 482 w miejscowości Siedliska w województwie łódzkim. Ciężarówka uderzyła w tył autobusu szkolnego. Ośmioro dzieci zostało rannych.
Wypadek zdarzył się w piątek tuż przed godz. 15 na drodze nr 482 w Siedliskach koło Wieruszowa. Ośmioro dzieci zostało rannych, z czego pięcioro trafiło do szpitali” – poinformował reporter jednej z najbardziej znanych stacji radiowych w Polsce.

Na temat wypadku głos zabrała też łódzka policja. „Tuż przed godz. 15 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem szkolnym, którym podróżowało 20 dzieci w wieku od trzech do 15 lat i dwoje opiekunów. Pięcioro wymagało hospitalizacji – troje trafiło do szpitala w Wieluniu, a dwoje karetki zawiozły do Sieradza. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zrelacjonował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

W tej chwili trwają czynności, które umożliwią wyjaśnienie wypadku z udziałem szkolnego autobusu. Wstępne ustalenie mówią o tym, że ciężarówka z przyczepą najechała na tył autokaru. Dokładnie rzecz biorąc gdy kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku miejscowości Góry, w tył pojazdu uderzył kierowca samochodu ciężarowego.

Oto jaki jest stan zdrowia poszkodowanych

Media podkreśliły, iż na szczęście nikt nie odniósł ciężkich obrażeń. „Z tego co już wiemy, żadne z dzieci, ani też kierowca ciężarówki nie odnieśli poważnych obrażeń ciała” – zaznaczył kom. Kamil Ostrycharz z KPP w Wieruszowie. Pojazdem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pichlicach.

Jednocześnie bryg. Dariusz Górecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pozarnej podkreślił, iż być może jakieś dziecko trafi na obserwację do szpitala. Jeśli tak się stanie, to tylko z powodów czysto rutynowych.

Na miejsce wypadku przyjechało aż dziewięć zastępów straży oraz policja. Podczas działań służb, droga nr 482 jest zablokowana. Szybko pojawili się też pracownicy szkoły a także przedstawiciele Urzędu Gminy w Sokolnikach.

Feralnym autobusem podróżowało 20 dzieci oraz 2 osoby dorosłe. „8 z tych dzieciaków zostało poszkodowanych, na szczęście niegroźnie” – zauważył bryg. Górecki. „Część dzieci została już zabrana przez rodziców do domu, część dzieci będzie przetransportowana na diagnostykę na SOR do szpitala” – dodał.

źródło: Radio Zet, radiosud.pl

Zobacz również: