Michał Szpak

Znany piosenkarz młodego pokolenia zwrócił się do internautów obserwujących jego profil na Instagramie. Wyraźnie zasmucony Michał Szpak przekazał przykrą informację. Wokalista nie krył, iż jest mu przykro.

Michał Szpak wyraził swoje współczucie wobec kobiet

Popularny artysta bez wątpienia nie jest w dobrym nastroju. Wszystko z powodu informacji, którą ogłosił na swoim profilu w mediach społecznościowych. Dokładnie rzecz biorąc Michał Szpak skomentował decyzję, jaką podjęły władze w naszym kraju.

„Od jutra informacja o ciąży każdej Polki będzie obowiązkowo wpisywana do Systemu Informacji Medycznej. Dostęp do tych bardzo wrażliwych danych będą mieć lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. O wgląd do systemu będzie mogła się też zwrócić prokuratura i sąd”  – przekazali dziennikarze jednej ze znanych stacji radiowych.

Piosenkarz odniósł się do kroków, które podjęło Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o obowiązek umieszczania adnotacji o ciąży w Systemie Informacji Medycznej. Michał Szpak, gorący zwolennik wolności wyboru, lakonicznie, aczkolwiek stanowczo zareagował na te doniesienia.

Michał Szpak opublikował na swoim Instagramie wpis, w którym napisał krótko: „Przykro mi dziewczyny”. Do tekstu dodał smutny emotikon. Najwyraźniej artystę bardzo zasmuciła wiadomość, która jakby nie było wpłynie na losy wielu kobiet w naszym kraju.

Muzyk wielokrotnie udowadniał, jak ważna jest dla niego wolność

Przy okazji smutnego wpisu warto przypomnieć, iż Michał Szpak już wiele razy otwarcie opowiadał się za pełną swobodą w wyrażaniu samego siebie. Najlepszym przykładem jest jego oryginalny wygląd, który jednoznacznie pokazuje, że dla piosenkarza najważniejsze jest bycie sobą.

Szpak nie bał się także komentować aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. Wokalista w mocnych słowach skrytykował metody Kościoła, a także poparł strajk kobiet. Zatem jego najnowszy komentarz do decyzji Ministerstwa Zdrowia, to kolejne działanie tego typu.

Do tej pory wiele osób uważa, że za swoje wyraziste poglądy artysta stracił posadę jurora w hicie TVP „The Voice of Poland”. Przypuszczalnie władzom TVP nie spodobało się to, iż Michał Szpak otwarcie popierał środowiska LGBT.

źródło: Lelum

Zobacz również: