atak

Stało się to, o czym spekulowano od kilku dni. Jak donoszą różne źródła, cytując białoruski sztab generalny, tamtejsze wojska wkroczyły na granicę z Ukrainą.

W co gra Aleksandr Łukaszenka? Białoruskie wojska na granicy z Ukrainą

To wiadomość dosłownie sprzed ostatniej chwili. Cytując komunikaty sztabu generalnego, różne źródła publikują informację, że białoruskie wojska są już na granicy z Ukrainą. Właśnie na nią wkroczyły. Co to oznacza?

Już kilka dni temu szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi generał Wiktar Hulewicz oznajmił, że Białoruś rozpocznie wzmacnianie swoich sił między innymi przy granicy z Ukrainą. Ma to być odpowiedź reżimu Aleksandara Łukaszenki na wzmacnianie obecności wojsk amerykańskich i ich sojuszników w regionie oraz pomoc, która z zachodu płynie na Ukrainę.

Jak przekazywało białoruskie wojsko, tak się stało. Właśnie białoruskie siły zbrojne wkroczyły na granicę z Ukrainą. Póki co, jeszcze jej nie przekroczyły, ale niedawna historia pokazuje, że wszystko jest możliwe. Włącznie z dołączeniem Białorusi bezpośrednio do wojny w Ukrainie.

Przecież nie tak dawno z terenu Białorusi wystrzeliwane były rosyjskie rakiety, które na masową skalę powodowały zniszczenia w ukraińskich miastach i śmierć wielu bezbronnych cywilów.

Wraz z wkroczeniem białoruskich wojsk na ukraińską granicę, poinformowano także, że Białoruś ograniczyła czasowy pobyt obywateli w tejże strefie przygranicznej w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku.

Zobacz również: