Książę Harry
Foto: YouTube

Najnowsze doniesienia mediów mogą wprawić w szok niejedną osobę. Książę Harry rzekomo oczekuje przeprosin ze strony najbliższych, w tym od Królowej Elżbiety II. Z jakiego powodu wnuk monarchini liczy na taki gest brytyjskiej rodziny królewskiej?

Książę Harry ma najbliższym za złe ich zachowanie podczas platynowego jubileuszu

Małżonek Meghan Markle uważa, że jego starszy brat, książę William znieważył go podczas niedawnych uroczystości. Poza tym, jest zniesmaczony tym jak jego babka – królowa Elżbieta II potraktowała jego córkę.

Jak dobrze wiemy, udział Meghan Markle i księcia Harry’ego w platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II wzbudzał szereg kontrowersji. Dziennikarze z uwagą śledzili zachowanie każdego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Szczególnie skupiono się na młodszym synu Księcia Karola, który od dawna nie był widziany w gronie najbliższych.

Zdaniem ekspertów od mowy ciała Sussexowie byli mocno spięci. Znawcy zwrócili uwagę, iż książęta Harry i William w ogóle nie spojrzeli sobie w oczy. Bracia nie nawiązali nawet kontaktu wzrokowego. „Samo dotykanie się, rytuały sprawdzania ubrań i prostowania się, świadczyły o poziomie wewnętrznego niepokoju” – zauważyła Judi James.

„To, co naprawdę wyróżniało się tego dnia, to gniew Harry’ego. Jego emocje były wypisane na twarzy. Wyglądał na absolutnie wściekłego” – oceniła specjalistka. Skąd aż tak negatywne emocje u wnuka królowej?

Otóż w trakcie pobytu Sussexów w Wielkiej Brytanii pierwsze urodziny obchodziła ich córeczka Lilibet. Oczywiście rodzice zorganizowali przyjęcie urodzinowe. Na imprezie zjawiła się sama Królowa Elżbieta II. Natomiast ku wściekłości Harry’ego, udziału w przyjęciu odmówił Książę William wraz ze swoją rodziną.

Jak widać wiara w to, że przyjazd Księcia Harry’ego i Meghan Markle naprawi napięte stosunki między braćmi, okazał się mrzonką. Ekspertka Angela Levin oceniła, iż młodszy syn Księcia Karola ma pretensje o to, iż William nie chciał świętować z nimi urodzin Lilibet.

Co ciekawe, według Levin na przyjęciu urodzinowym doszło do sytuacji, która nie spodobała się wnukowi monarchini. Otóż nie wyrażono zgody na to, by jego córeczka została z sfotografowana razem z Królową Elżbietą II. Właśnie to zdarzenie miało mocno zirytować księcia. „Myślę, że był bardzo, bardzo zdenerwowany, że został w dużej mierze zignorowany. Nadal czuje, że należą mu się przeprosiny” – podsumowała ekspertka.

źródło: Pudelek

Zobacz również: