nie żyje polityk

Przykra wiadomość pojawiła się w dniu dzisiejszym. Nie żyje znany polityk PSL Stanisław Masternak, który przez dwie kadencje zasiadał w sejmowych ławach. Władysław Kosiniak-Kamysz we wzruszającym wpisie pożegnał partyjnego kolegę.

Zmarły polityk zapisał się na kartach historii PSL

Nie żyje Stanisław Masternak, były poseł PSL. Polityk znany był głównie ludowcom z województwa świętokrzyskiego, ale nie tylko. Zmarły przez dwie kadencje reprezentował województwo świętokrzyskie w Sejmie. Było to w czasie II i III kadencji Sejmu, czyli od 1993 r. do 2001 r. Natomiast w latach 2006-2014 piastował stanowisko starosty powiatu sandomierskiego. Mężczyzna zmarł w wieku 76 lat.

Śmierć polityka szczególnie zasmuciła Władysława Kosiniaka-Kamysza, który zamieścił wzruszający wpis w mediach społecznościowych. Szef ludowców zamieścił na Twitterze czarno-białe zdjęcie nieżyjącego kolegi.

Przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego w pięknych słowach pożegnał 76-letniego polityka. „Zmarł Stanisław Masternak. Parlamentarzysta, wieloletni starosta sandomierski, rolnik, społecznik, niezwykle oddany swojej rodzinnej świętokrzyskiej ziemi. Ludowiec, dla którego dobro lokalnej społeczności było zawsze najwyższym nakazem. Niech spoczywa w pokoju” – napisał lider PSL.

Jako jeden z pierwszych o śmierci Masternaka poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik. Obecny włodarz powiatu zamieścił w mediach społecznościowych przykrą wiadomość. „Odszedł od nas na wieczną służbę… Kolega Stanisław Masternak. Był jednym z Największych wśród nas ludowców. Zapisał piękną kartę swojej działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym. Był Posłem II i III kadencji wybranym w okręgu tarnobrzeskim z list PSL. W latach 2006 – 2018 Starosta Powiatu Sandomierskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Sandomierzu. Wspaniały Szef oraz Człowiek. Oddany bezgranicznie w swojej działalności dla Ziemi Tarnobrzeskiej oraz Sandomierskiej. Dobry mąż, ojciec oraz dziadek. Kolego Starosto będzie nam Ciebie brakowało. Do zobaczenia Stasiu. Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny” – napisał Piwnik.

źródło: Goniec

Zobacz również: