Aleksander Łukaszenka

Białoruski dyktator mocno się zdenerwował. Aleksander Łukaszenka wpadł w szał w trakcie wizyty w jednej z białoruskich fabryk. Całe zajście uwieczniły kamery. Oto co tak bardzo rozgniewało „Baćkę”.

Łukaszenka przyjrzał się produkcji białoruskiego motocykla „Mińsk”

Białoruski przywódca wizytował ostatnio fabrykę motocykli w stolicy kraju. Przez wiele lat produkowano tam znane na cały Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich jednoślady marki „Mińsk”.

W minioną niedzielę dyrekcja chciała zaprezentować Łukaszence motocykl w nowej wersji. Przedstawiciel przedsiębiorstwa przyznał, że nowy model „Mińska” cieszy się dużym zainteresowaniem. Aleksander Łukaszenka był wyraźnie zadowolony. Jednak dobry nastrój „Baćki” nie trwał długo.

Łukaszenka był ciekawy szczegółowych informacji dotyczących produkcji motocykla. „Co tu jest własnego?” – zapytał dyktator. „Projektowanie i montaż” – odpowiedział przedsiębiorca. Po chwili okazało się, że wszystkie części zamienne pochodzą z Chin, nawet opony. To o tyle dziwne, że na Białorusi jest zakład, który je produkuje.

Ta odpowiedź rozzłościła białoruskiego dyktatora. Łukaszenka wpadł w szał. Przywódca zaczął pytać o poszczególne części zamienne: „Czyj reflektor? Tarcze? Silnik?”. Odpowiedź przedstawiciela fabryki za każdym razem brzmiała tak samo: „Chińskie”.

Aleksander Łukaszenka chciał wiedzieć, co zrobi fabryka, jeśli „jutro zostaną wprowadzone sankcje”. Niezadowolony dyktator stwierdził, że „czas zrobić swoje” i „ma dość montażu z importowanych części zamiennych”. „Czy to twoje przedsięwzięcie? Pamiętaj, że Białorusini już się najedli tego importu” – podsumował rozgniewany „Baćka”.

 

„Mińsk” to znana radziecka i białoruska marka

W tym miejscu warto przypomnieć, że „Mińsk” to nie tylko popularna niegdyś marka radzieckich i białoruskich motocykli. Nazwa ta obejmuje również skutery, quady i skutery śnieżne. Przez wiele lat produkcją tych maszyn zajmowała się Mińska Fabryka Motocykli i Rowerów na Białorusi. Co ciekawe, pierwszy motocykl zjechał z taśmy produkcyjnej w 1951 roku.

źródło: o2.pl

Zobacz również: