atak

Ogromna tragedia wydarzyła się w jednym z kościołów. Wybuchł pożar. W wyniku zdarzenia nie żyje co najmniej 41 osób, a ponad 50 jest rannych. Oto kulisy dramatu wiernych, którzy przyszli na niedzielną Mszę Świętą.

Pożar wybuchł w trakcie Mszy Świętej

Do dramatycznego pożaru doszło w miejscowości Giza nieopodal Egiptu. Ogień pojawił się w trakcie niedzielnej Mszy Świętej w koptyjskim kościele Abu Sifin zlokalizowanym w dzielnicy Imbaba w egipskiej Gizie. W nabożeństwie uczestniczyło aż 5 tys. wiernych.

W świątyni rozegrały się niezwykle tragiczne sceny. Kiedy w kościele pojawił się ogień uczestnicy nabożeństwa próbowali ratować się przed płomieniami. Niestety wśród modlących się koptów wybuchła panika. Wierni zaczęli się nawzajem tratować.

„Ludzie zebrali się na trzecim i czwartym piętrze budynku. Zobaczyliśmy dym unoszący się z drugiego piętra. Ludzie zaczęli biec w dół schodów i wpadać jeden na drugiego. Później usłyszeliśmy głośny dźwięk i zobaczyliśmy iskry i płomienie wydobywające się z okien” – zrelacjonował jeden ze świadków pożaru.

Jeszcze inna osoba opowiedziała, że widziała na własne oczy koptów skaczących z górnego piętra, którzy dosłownie dusili sie od unoszącego się dymu. Jak się okazało ogień uniemożliwił opuszczenie budynku drzwiami.

Bilans pożaru jest tragiczny. Nie żyje co najmniej 41 osób, a 55 trafiło do szpitali. Prawdopodobnie liczba zmarłych wzrośnie. Ministerstwo Zdrowia Egiptu podało bowiem, iż liczenie ofiar trwa. Co gorsza zginęło wiele dzieci.

Oczywiści na miejscu pożaru trwa akcja służb. Do pożaru przybyło kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz 13 karetek pogotowia. Władze Egiptu poinformowały, że pożar został opanowany, a do czynności przystąpił prokurator.

https://twitter.com/NewsJunkieBreak/status/1558777165105299457

Według zagranicznych dziennikarzy prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Jeśli to okaże się prawdą, to dzisiejszy pożar jest jedną z największych tragedii tego typu w ostatnich latach w Egipcie.

źródło: Goniec

Zobacz również: