donald tusk

Ostatnie sondaże wyborcze pokazują, że w najbliższych wyborach parlamentarnych może czekać nas zmiana władzy. Jeśli Zjednoczona Prawica nie zdobędzie poparcia gwarantującego samodzielne rządy, to na czele rządu może stanąć Donald Tusk. Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński twierdzi, że to może być początek końca Polski. Ba, Glapiński przyznał, że zna prawdziwe zamiary Tuska. Wie, co zrobi po dojściu do władzy.

Adam Glapiński mówi o planie Donalda Tuska

To już nie pierwsza wypowiedź Prezesa Narodowego Banku Polskiego o Donaldzie Tusku. Adam Glapiński już wcześniej między innymi na łamach portalu wSieci.pl przyznawał, że kiedy Donald Tusk przejmie władzę, Polacy mogą się mocno zdziwić. „Chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu – obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś „rządu Tuska”” – mówił wówczas. Teraz poszedł o kilka kroków dalej.

„W Bazylei, gdzie odbywają się co dwa miesiące regularne spotkanie banków centralnych, głównie rozmawia się na temat sytuacji finansowej na świecie. Oczywiście, podobnie jak przy okazji spotkań innych gremiów, w kuluarach dyskutuje się też o polityce międzynarodowej. I od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro” – przyznał Adam Glapiński w wywiadzie dla Gazety Polskiej.

Prezes Narodowego Banku Polskiego na tym jednak nie poprzestał. W kolejnych fragmentach wywiadu także przestrzega przed Donaldem Tuskiem. Jego zdaniem, Tusk w Polsce ma wykonać wyłącznie określone zadanie, a później wróci do Brukseli, gdzie w nagrodę szykowane jest dla niego intratne stanowisko.

„Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej” – twierdzi Adam Glapiński.

źródło: Wirtualna Polska, Gazeta Polska, wSieci.pl

Zobacz również: