wybuch w pizzerii
źródło: .lpr.com.pl

Groźne zdarzenie miało miejsce w jednym z polskich miast. W lokalnej pizzeri doszło do wybuchu. Są ranni. Na miejsce przybyły służby, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do wybuchu w pizzerii doszło przy rozpalaniu pieca

W poniedziałek 15 sierpnia tuż przed południem zdarzyła się niebezpieczna sytuacja. W pizzerii w Podzamczu w gminie Ogrodzieniec w województwie śląskim eksplodował piec do pizzy. Do wybuchu doszło w momencie jego rozpalania. Przypuszczalnie miał miejsce samozapłon płynnej podpałki.

Do feralnej pizzerii przybyły służby. W akcji ratunkowej uczestniczyły aż trzy zastępy straży pożarnej. Konieczna okazała się także pomoc śmigłowca LPR. Wszystko z powodu obrażeń jakie odnieśli pracownicy pizzerii. Chodzi o dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat, którzy ulegli poparzeniom.

Na temat wybuchu w pizzeri wypowiedział się przedstawiciel strażaków. „Jeden miał poparzenia twarzy oraz ręki, drugi – ręki. Jednego z poszkodowanych zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – przekazał lokalnym mediom asp. Grzegorz Nowak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Aktualnie sprawę bada Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. Policjanci wyjaśnią, czy przyczyną wybuchu był faktycznie samozapłon płynnej podpałki. Póki co czekamy na oficjalne ustalenia śledczych.

Eksplozją w pizzerii zajęli się także miejscowi dziennikarze.„Wybuch podczas rozpalania pieca. Poparzonych zostało dwoje nastolatków. Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat zostało poparzonych podczas rozpalania ognia w piecu. Do wypadku doszło w budynku w miejscowości Podzamcze w gm. Ogrodzieniec. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Katowicach. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego wypadku” – poinformował lokalny serwis Zawiercie112.

źródło: Goniec

Zobacz również: