atak

Producent popularnego sprzętu kuchennego wydał ostrzeżenie. Okazuje się, że użytkownicy coraz chętniej kupowanego Thermomixu są w niebezpieczeństwie. Oto szczegóły alertu.

Producent Thermomixa wydał ostrzeżenie

Niewątpliwie Thermomix stał się bardzo popularnym robotem kuchennym. Bez niego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Tymczasem okazuje się, że korzystanie z tego sprzętu może okazać się niebezpieczne.

Firma, która produkuje wspomnianego robota, wydała oświadczenie. „Pojawił się problem podczas korzystania z urządzenia Thermomix” – przeczytamy w komunikacie. Dokładnie rzecz biorąc przedsiębiorstwo Vorwerk przekazało, że na rynku pojawiło się kilka przypadków, w których urządzenie mogło stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo dla jego użytkowników.

„Zaobserwowaliśmy na rynku kilka przypadków, w których pojawił się problem podczas korzystania z urządzenia Thermomix®. Dlatego 23 sierpnia 2022 r. postanowiliśmy wydać – jako działanie zapobiegawcze – dobrowolne ostrzeżenie dotyczące tego problemu, który mógłby potencjalnie wystąpić” – podała na swojej oficjalnej stronie firma.

O jakie niebezpieczeństwo konkretnie chodzi? „W rezultacie, w niezwykle rzadkich przypadkach w naczyniu miksującym podczas gotowania lub duszenia (albo podgrzewania w temperaturze 95°C i wyższej) może wzrosnąć ciśnienie, co z kolei może doprowadzić do nagłego i niekontrolowanego wycieku gorącej potrawy, który w pojedynczych przypadkach może spowodować oparzenia” – dowiemy się z ostrzeżenia producenta Thermomixa.

W związku z powyższym Vorwerk zaapelowało, aby nie przekraczać zalecanej wysokości napełnienia naczynia. Zbyt duża ilość produktów może zwiększyć ryzyko niebezpieczeństwa.

To jednak nie wszystko. Producent zaleca używanie koszyczka zamiast miarki, podczas gotowania w temperaturze 95°C lub wyższej. „Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego. Jest to proste, lecz niezbędne działanie, które praktycznie nie będzie mieć żadnego wpływu na doświadczenie kulinarne, a które może zapobiec wystąpieniu potencjalnego problemu” – poinformował producent.

Poza tym, firma opublikowała także ostrzeżenie – komunikat na Facebooku. We wpisie informuje o nowej wersji oprogramowania TM6 i TM5. „Prosimy, sprawdź, czy pobrałeś aktualizację, dzięki której otrzymasz nowe wskazówki bezpieczeństwa” – przeczytamy.

źródło: o2.pl

Zobacz również: