Jacek Kurski
źródło fot.: YouTube/fakt24.pl

Najwyraźniej prezes Telewizji Polskiej chce zakasować konkurencyjne stacje. Właśnie pojawiła się informacja, iż Jacek Kurski szykuje prawdziwą „bombę”. Z pewnością ta wiadomość nie ucieszy głównych rywali TVP, czyli Polsatu i TVN.

Jacek Kurski pochwalił się nowym programem

Prezes Jacek Kurski zamierza wprowadzić do telewizyjnej ramówki nowy program o charakterze tanecznym. Jednak „Shall We Dance” będzie się znacznie różnił od innych formatów tego typu.

Jak donoszą dziennikarze, zapowiadany talent show będzie przeznaczony dla seniorów, którzy chcą spróbować swoich sił na parkiecie. Niewątpliwie to nowość na rodzimym rynku. Do tej pory Jacek Kurski stawiał głównie na programy taneczne skierowane do osób młodych. Mowa chociażby o „Dance Dance Dance” czy „You Can Dance – Nowa Generacja”.

W tym miejscu warto pochylić się nad zasadami, które mają obowiązywać uczestników nowego show. W „”Shall We Dance” seniorzy będą szlifować swój taneczny warsztat pod okiem profesjonalnych tancerzy. Postępy amatorów tańca oceniać będzie jury.

Póki co TVP nie zdradziło kto wystąpi w programie. Wiadomo natomiast, że produkcją zapowiadanego przez Kurskiego show zajmie się Rochstar. Właśnie ta firma jest odpowiedzialna m.in. za „The Voice of Poland”.

Warto dodać, że sam Jacek Kurski określił nowy program jako połączenie „Tańca z gwiazdami” z „Sanatorium miłości”. Co ciekawe, pierwotnie taneczne popisy seniorów miały zostać wyemitowane jeszcze w tym roku, w jesiennej ramówce.

Jednakże Jacek Kurski wyjaśnił, że „Shall We Dance” pojawi się na antenie TVP nieco później. Prezes wytłumaczył, że emisja została przesunięta w czasie z uwagi na transmisję mistrzostw świata w piłce nożnej. „Nie zmieścił się jesienią w ramówce z powodu mundialu” – powiedział.

Wydaje się, że nowość TVP rzeczywiście ma spore szanse na odniesienie sukcesu. W końcu wszystkie inne produkcje („Sanatorium miłości”, „The Voice Senior”) skierowane dla seniorów cieszą się sporą popularnością. Mało tego, na przestrzeni lat powstały ich kolejne edycje.

Zatem jak widać, konkurencyjne stacje, zwłaszcza „Polsat” emitujący „Taniec z gwiazdami”, mają się czego obawiać. Prawdopodobnie Jacek Kurski miał znakomity pomysł, aby zmodyfikować, a tym samym odświeżyć, znany format talent show.

źródło: naTemat

Zobacz również: