nie żyje legendarny muzyk

Przykra wiadomość ujrzała światło dzienne. Nie żyje znany i lubiany aktor Kazimierz Mazur. Artysta zmarł w wieku 74 lat. Widzowie mogą go kojarzyć m.in. z udziału w popularnym serialu TVP „Barwy szczęścia”.

Szersza widownia kojarzy aktora z roli Tomasza Wiśniewskiego

Smutną informację o tym, iż nie żyje Kazimierz Mazur, podała agencja, z którą mężczyzna współpracował. „Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia” – napisano w mediach społecznościowych.

Aktor miał na swoim koncie mnóstwo ról zarówno teatralnych, jak i filmowych. Warto wspomnieć o udziale w takich produkcjach jak „Dom”, „40-latek. 20 lat później”, „Wiedźminie”, czy serialu „Na Wspólnej”.

Starsze pokolenie na pewno pamięta Kazimierza Mazura z serialu i filmu „Noce i dnie”, w którym to zagrał Tomaszka Niechcica. Natomiast młodsi widzowie mogą kojarzyć aktora z hitu „Barwy szczęścia”. W produkcji TVP wcielał się w postać Tomasza Wiśniewskiego, męża Amelii (kreowanej przez Stanisławę Celińską).

Co ciekawe, syn zmarłego z pierwszego małżeństwa z impresario Beatą Bogdańską-Mazur, poszedł w ślady ojca. Natomiast drugą żoną aktora była kompozytorka Katarzyna Gärtner. Para mieszkała w Komaszycach pod Kielcami.

Warto podkreślić, że zarówno ojciec, jak i syn noszą te same imiona. O ile zmarły związany był z produkcją TVP, to młodszy z panów od wielu sezonów odtwarza postać Kamila Hoffera w serialu TVN „Na Wspólnej”.

W tym miejscu należy wspomnieć także o wspólnym projekcie ojca i syna. Aktorzy założyli Intermedialny Teatr Muzyczny „Blustrada”. „Obaj wolimy działać, tworzyć, niż robić zamęt wokół siebie. Choć stanowimy z pewnością jedyny, niepowtarzalny duet Kaziów Mazurów na świecie” – przyznał kilka lat temu 74-letni Kazimierz Mazur.

Zmarły aktor zajmował się nie tylko sztuką. Mężczyzna był współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 r. Rodzimego Kościoła Polskiego. W instytucji tej pełnił rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

źródło: Onet

Zobacz również: