Władimir Putin

Władimir Putin znowu znalazł się w centrum uwagi. Wszystko z powodu najnowszego nagrania z udziałem prezydenta Rosji. Zdaniem licznych obserwatorów ewidentnie coś jest nie tak. Oto co tak bardzo zwróciło uwagę internautów.

Władimir Putin wybrał się Daleki Wschód Rosji

Prezydent Federacji Rosyjskiej wizytował tzw. Daleki Wschód Rosji, czyli region geograficzny na wschodzie azjatyckiej części kraju. Putin udał się tam w konkretnym celu. Polityk obserwuje manewry wojskowe Wostok-2022, w których udział biorą żołnierze z kilku państw.

„Wostok-2022 to coroczne ćwiczenia strategiczne, oznaczające kulminację roku szkolenia wojskowego w Rosji. Moskwa publicznie twierdziła, że weźmie w nich udział 50 tys. żołnierzy, jednak mało prawdopodobne jest, by aktywnie zaangażowane w nie było więcej niż 15 tys. osób” – informował jakiś czas temu brytyjski wywiad wojskowy.

Zdaniem Brytyjczyków w manewrach uczestniczą wojskowi z kilku krajów przygranicznych lub sojuszników Rosji, takich jak: Białoruś, Syria, Tadżykistan, Mongolia, Indie i Chiny.

„Wyniki wojskowe Rosji w Ukrainie pokazały, że wojskowe ćwiczenia strategiczne Rosji, takie jak Wostok, nie zdołały podtrzymać zdolności wojska do prowadzenia złożonych operacji na dużą skalę. Takie wydarzenia są prowadzone według ściśle ustalonego scenariusza, nie zachęcają do wykazywania inicjatywy i mają na celu przede wszystkim zaimponowanie rosyjskim przywódcom i międzynarodowej publiczności” – przyznały brytyjskie służby.

Na temat wyprawy Putina wypowiedział się rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow podał, iż prezydent Rosji na poligonie Siergiejewski spotkał się za zamkniętymi drzwiami z ministrem obrony Siergiejem Szojgu oraz szefem sztabu gen. Walerijem Gierasimowem.

Rzeczywiście na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać prezydenta Rosji Władimira Putina, ministra obrony Siergieja Szojgu i szefa sztabu gen. Walerija Gierasimowa. Wszyscy oni mieli obserwować trwające manewry.

Co ciekawe, wideo wzbudziło spore kotrowersje. Część obserwatorów zwróciła uwagę na specyficzny chód rosyjskiego przywódcy podczas wejścia do pokoju sytuacyjnego. Niektórzy zasugerowali nawet, że Putin kuleje.

Niewątpliwie patrząc na nagranie widać, że dyktator ewidentnie trzyma przy sobie prawą rękę. Jest to tzw. chód rewolwerowca. Według częsci osób to za objaw choroby. Z kolei inni stoją na stanowisku, iż to wynik treningu w KGB – dotyczącego wypracowania umiejętności natychmiastowego sięgnięcia po broń.

źródło: Onet

Zobacz również: