GIS ostrzeżenie

Pojawiło się nowe ostrzeżenie GIS dotyczące produktu spożywczego szkodliwego dla zdrowia. Służby podały szczegóły dotyczące groźnego artykułu. Dodajmy, iż można było go kupić w popularnym w naszym kraju dyskoncie.

GIS ostrzega przed rakotwórczymi batonami

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed szkodliwym produktem spożywczym. Chodzi o batoniki, które są dostępne w popularnej sieci sklepów TEDi. Poniżej szczegóły alertu wydanego przez GIS.

Zacznijmy od tego, iż GIS otrzymał niepokojącą informację z Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). W partii ciastek Unicorn Wheels 220 g, marki Aldiva wykryto wysoką zawartość estrów 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) oraz estrów glicydowych kwasów tłuszczowych.

„Wykryte estry kwasów tłuszczowych to substancje genotoksyczne i kancerogenne. Biorąc pod uwagę, że produkt jest przeznaczony dla dzieci i/lub niemowląt, spożycie produktu przez tę grupę konsumentów wiąże się z istotnym ryzykiem dla zdrowia” – zakomunikował GIS.

W związku z zaistniałą sytuacją, skażone batoniki zniknęły ze sklepów sieci handlowej TEDi w całej Polsce. Poza tym, 15 września na stronie internetowej pojawiła się informacja dla klientów o możliwości zwrotu groźnych produktów lub wymiany na inny asortyment.

Co ciekawe, szefostwo sieci zdecydowało o tym, iż 19 września w każdym sklepie TEDi pojawią się plakaty z informacjami na temat szkodliwej partii batoników. Grafiki z powyższymi wiadomościami mają zawisnąć na tablicach informacyjnych.

Warto zauważyć, że ostrzeżenie GIS dotyczy jednej partii batonów. Oto szczegóły:

Nazwa produktu: Aldiva Unicorn Wheels, 220g
Numer partii: 42
Data minimalnej trwałości: 21/04/2023
Numer artykułu: 78719002021000000200
Dystrybutor w Polsce: TEDi Sieć Handlowa Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 11 40-387 Katowice
Kraj pochodzenia: Turcja

źródło: Fakt

Zobacz również: