alarm Morawiecki

Niebezpieczny incydent miał miejsce w środku jednego z największych miast na świecie – Londynu. W piątek nożownik zaatakował dwóch funkcjonariuszy policji. To przykra i niepokojąca informacja, zważywszy że za kilka dni odbędzie się tam pogrzeb królowej Elżbiety II.

Nożownik niespodziewanie rzucił się na policjantów

W piątkowy ranek w Londynie przy Leicester Square doszło do ataku nożownika. Mężczyzna niespodziewanie ruszył w kierunku dwóch policjantów i poważnie ich zranił. Mundurowi trafili pod opiekę lekarzy do jednego z londyńskich szpitali. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany.

Wydaje się, że nie jest to dobra wiadomość zwłaszcza, że w tej chwili trwa ogromna logistyczna operacja związana z przygotowaniami do ostatniego pożegnania brytyjskiej królowej.

W dniu pogrzebu stolicę Wielkiej Brytanii odwiedzą najważniejsi światowi przywódcy, zatem wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik. Z pewnością z tego powodu na ulicach miasta od kilku dni na każdym kroku spotkać można policjantów. Jednak jak pokazuje piątkowy incydent, nie do końca jest bezpiecznie.

Londyńska policja podała, że do groźnego zdarzenia doszło w piątek około godziny 6:00 nad ranem. Dwóch patrolujących okolicę policjantów zauważyło mężczyznę z nożem. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ale ten ruszył do ataku. Nożownik poważnie ranił policjantów.

„Nożownik został obezwładniony przy pomocy tasera. Zatrzymano go pod zarzutem napaści i ciężkiego uszkodzenia ciała funkcjonariusza” – przekazał rzecznik policji.

Warto podkreślić, iż służby nie udzielają szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że jeden z rannych ma obrażenia szyi. Do szpitala trafił też sam nożownik.

Głos w sprawie groźnego incydentu zabrał burmistrz Londynu Sadiq Khan. „Ten atak jest przerażający” – powiedział włodarz miasta. „Ci dzielni oficerowie wykonywali swój obowiązek i pomagali społeczeństwu w tym doniosłym dla naszego kraju czasie. Moje myśli i modlitwy są z nimi, ich bliskimi i kolegami z policji po tym haniebnym ataku” – podkreślił.

źródło: Goniec

Zobacz również: