Przemysław Czarnek
Foto: YouTube

Minister Edukacji i Nauki właśnie zareagował na chamską wypowiedź Jacka Jaśkowiaka na swój temat. Przemysław Czarnek odpowiedział w dość zaskakujący sposób. Oto szczegóły.

Przemysław Czarnek wbija prezydentowi Poznania szpilę

Przypomnijmy, iż wczoraj włodarz Poznania w bardzo nieelegancki sposób wypowiedział się na temat Ministra Edukacji i Nauki. Jacek Jaśkowiak stwierdził, że Czarnek „jest utyty i gruby”. Mało tego, samorządowiec dodał, że gdyby stanął z szefem resortu na ringu, to „urwałby mu głowę”.

Skandaliczne słowa padły na antenie jednej z popularnych stacji informacyjnych. Dziennikarz zapytał Jaśkowiaka o wcześniejszą wypowiedź Przemysława Czarnka. „Panie Trzaskowski, panie Jaśkowiak, jeśli nie będziecie rozkradać pieniędzy, które wam przekazujemy, to na pewno będziecie mieć pieniądze na ogrzewanie i prąd” – powiedział minister.

„Ta wypowiedź jest bulwersująca i zastanawiamy się, czy nie skierować tego do sądu, bo takie słowa nie powinny paść” – odpowiedział prezydent Poznania. „Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać jaki on jest utyty i gruby. Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. Założę się, że pan nie wytrzyma” – dodał Jaśkowiak.

Na tak chamską wypowiedź zareagował szef resortu edukacji. „Ponieważ jestem ministrem edukacji, a nade wszystko mam wychowanie z Polskiego Domu z Goszczanowa, to nie odpowiem Panu Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi adekwatnie do jego wypowiedzi. Przemilczę to, dziękując, że jednak nie będziecie szantażować dzieci i ich rodziców nauką zdalną” – napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Trzeba przyznać, że reakcja polityka jest dość zaskakująca. Chodzi o to, że szef MEiN odpowiedział dość spokojnie na niedopuszczalne słowa Jaśkowiaka. Jednocześnie w kulturalny sposób wbił szpilę samorządowcowi.

Warto podkreślić, że zachowanie poznańskiego włodarza negatywnie ocenił rzecznik rządu Piotr Mueller. „Czy to jest ten słynny 'wysoki poziom’ debaty stowarzyszenia Tak dla Polski? To członek Waszego zarządu. Czy właśnie takiego języka będziecie używać w piątek? Trzaskowski zareaguje Pan? Jest Pan prezesem Rady Politycznej” – napisał w mediach społecznościowych.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: