wybuch w domu

Autobus przewożący kilkudziesięciu pasażerów miał potworny wypadek. Niestety w tragicznym zdarzeniu zginęło co najmniej 25 osób. Okoliczności dramatu porażają, podobnie jak nagrania z miejsca dramatu.

W wypadku poszkodowani zostali goście wracający z wesela

Potworne zdarzenie miało miejsce 4 października na północy Indii. „Do tragicznego wypadku doszło w indyjskim stanie Uttarakhand, na północy kraju” – podali indyjscy dziennikarze.

Autokarem podróżowali ludzie, którzy wracali z uroczystości w dystrykcie Haridwar. Nagle w Pauri Garhwal pojazd zjechał z drogi i wpadł do głębokiego na 500 metrów wąwozu. „Autobus przewożący około 50 pasażerów z przyjęcia weselnego wpadł do 500-metrowego wąwozu” – poinformowały media.

Do akcji ratunkowej przystąpiły Państwowe Siły Reagowania na Klęski Żywiołowe oraz policja. Działania trwały do późnych godzin nocnych. Udało się ocalić 21 pasażerów. Niestety co najmniej 25 osób zginęło w wypadku. Policja potwierdziła ten smutny bilans.

Warto podkreślić, iż akcja ratunkowa była trudna. Wszystko z powodu terenu, na którym doszło do wypadku. Służby musiały użyć systemu lin do wyciągnięcia poszkodowanych z wraku autobusu. Ranni trafili do kilku pobliskich szpitali.

W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu wydarzył się wypadek. Władze prowadzą aktualnie dochodzenie w tej sprawie. Starszy funkcjonariusz policji Swatantra Kumar Singh podał dziennikarzom, że na miejscu tragedii wciąż pracują służby.

W mediach społecznościowych pojawiły się przerażające nagrania z miejsca katastrofy autokaru. Poniżej zamieszczamy jedno z nich.

Na temat wypadku głos zabrał premier Indii, Narendra Modi. Polityk przekazał kondolencje bliskim ofiar. Przedstawiciel władz określił zdarzenie jako „tragiczne” i „rozdzierające serce”. „W tej tragicznej godzinie moje myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie. Mam nadzieję, że ci, którzy zostali ranni, jak najszybciej wyzdrowieją” – zapewnił.

źródło: Polsat News

Zobacz również: