Jacek Jaworek
źródło: Policja/rmf24.pl

Jacek Jaworek, podejrzany o brutalne zabójstwo trzyosobowej rodziny, ciągle pozostaje nieuchwytny. Tymczasem prokuratura właśnie wydała komunikat w sprawie śledztwa i osoby samego 53-latka.

Prokuratura jest zdeterminowana, aby ująć Jacka Jaworka

Cała Polska śledziła i nadal śledzi losy śledztwa w sprawie potwornego zabójstwa w miejscowości Borowce koło Częstochowy. W lipcu zeszłego roku od strzałów z broni zginęły tam trzy osoby – ojciec, matka i ich nastoletni syn. Domniemanym sprawcą jest Jacek Jaworek – brat głowy rodziny.

Niestety od ponad roku Jaworek pozostaje nieuchwytny. Zabójca zniknął i tak naprawdę nie wiadomo, co się z nim stało. Co prawda pojawiają się różne teorie, ale żadna z wersji nie została potwierdzona.

Tymczasem Prokuratura Regionalna w Katowicach właśnie podjęła ważną decyzję. Otóż śledztwo przeciwko Jackowi Jaworkowi zostało przedłużone do 10 stycznia przyszłego roku.

Informację na ten temat podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek. Mężczyzna wyjaśnił, iż organy ścigania zamierzają w ramach międzynarodowej pomocy prawnej uzyskać materiały dotyczące danych teleinformatycznych. „Te dane za pośrednictwem prokuratury amerykańskiej chcemy uzyskać od globalnej firmy internetowej” – przyznał.

Dokładnie rzecz biorąc chodzi o informacje o logowaniach, które mogą pomóc w ustaleniu miejsc, w których Jacek Jaworek przebywał po dokonaniu zbrodni. Dodajmy, iż już wcześniej podobne dane prokuratura otrzymała od operatorów telekomunikacyjnych. Poza tym, służby chcą w najbliższym czasie uzupełniająco przesłuchać członków rodziny podejrzanego.

Jednocześnie rzecznik zabral głos w sprawie działań podejmowanych przez stosowne organy w związku ze zbrodnią nieopodal Częstochowy. „Biegli wydali już ostateczną opinię dotyczącą przyczyny zgonu oraz prawdopodobnego mechanizmu przebiegu zdarzeń” – przyznał przedstawiciel prokuratury.

Tomasz Ozimek wypowiedział się także na temat możliwych losów zabójcy po dokonaniu morderstwa. „Aktualne pozostają dwie wersje, z których pierwsza zakłada, że Jacek Jaworek żyje i ukrywa się gdzieś w Polsce albo za granicą, a druga – że nie żyje i jego zwłoki są w nieustalonym miejscu. Czynności prowadzone przez policję są wykonywane z uwzględnieniem obu tych wersji” – wyjaśnił prokurator.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: