Donald Tusk

Były premier nie gryzł się w język. W ostry sposób zaatakował głowę Kościoła. Co takiego na temat papieża Franciszka napisał Donald Tusk? Czym hierarcha podpadł politykowi Koalicji Obywatelskiej?

Tusk nie ma dobrej opinii na temat papieża

Wydaje się, że Donaldowi Tuskowi zupełnie puściły hamulce. Polski polityk nieprzychylnie wypowiedział się na temat głowy Kościoła. Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej wyraził swoje niezadowolenia z postawy papieża Franciszka wobec wojny w Ukrainie.

Liderowi opozycji nie spodobała się bezczynność biskupa Watykanu, a także dość kontrowersyjne słowa Franciszka na temat Rosji. Wydaje się, że zdaniem Tuska wypowiedzi hierarchy są zbyt łagodne i sprzyjające agresorowi.

Kontrowersyjny wpis Tusk opublikował na swoim Twitterze. „Święty Franciszek jest pewnie załamany, że papież przyjął jego imię”  – napisał polityk.

W tym miejscu warto przypomnieć, że św. Franciszek z Asyżu to patron zwierząt i ekologii. Z kolei franciszkanizm wiąże się z zasadą ubóstwa, ale także miłosierdzia, braterstwa i pomocy potrzebującym. Według byłego premiera ten ostatni element ma niewiele wspólnego z obecnym następcą św. Piotra.

Jednak czy zachowanie papieża upoważnia Donalda Tuska do tak ostrego ataku na jakby nie było przywódcę Kościoła na całym świecie?

Z komentarzy pod drwiązym postem lidera opozycji wynika, iż opinie są podzielone. Już teraz część osób uważa, że słowa Tuska świadczą o tym, iż jego drogi z Kościołem rozchodzą się coraz bardziej.

Jeszcze inni użytkownicy mediów społecznościowych zarzucają politykowi hipokryzję. Jeden z internautów opublikował zdjęcie z audiencji Donalda Tuska i jego rodziny u papieża Franciszka z bardzo złośliwym dopiskiem: „A wtedy tego papieżowi nie powiedziałeś?”.

Pozostałe komentarze były jeszcze mocniejsze. „Totalne dno i poziom najgorszych trolli”, „Myślę, że warto, by politycy potrafili czasami zwyczajnie ubrać momenty niewarte komentowania w zwykłą ciszę. Cisza też dużo mówi o człowieku, bo jest wyrazem poskromienia chęci własnego krzyku. Proszę to przemyśleć. Nie wszędzie polityka musi wypowiadać słowa” – napisały osoby niezadowolone z wpisu Donalda Tuska.

źródło: Goniec

Zobacz również: