wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Potworny wypadek w województwie malopolskim. Nie żyje rolnik. 73-letni mężczyzna poniósł śmierć w trakcie wykonywania prac polowych. Kulisy zdarzenia porażają.

Rolnik zginął przygnieciony przez traktor

Przykre wieści dotarły z Małopolski. 73-letni rolnik zginął w tragicznych okolicznościach. Mężczyzna wyjechał z domu, aby wykonać standardowe prace polowe, tymczasem już nigdy nie wróci do bliskich.

Dramat rozegrał się w czwartek 25 sierpnia w podtarnowskiej miejscowości, Jodłówka Tuchowska. Tarnowska drogówka przyjęła zgłoszenie o wypadku z udziałem rolnika w godzinach wieczornych. Na miejsce poza policją przybyli ratownicy medyczni oraz jednostki okolicznych OSP i PSP z siedzibą w Siedliskach.

Kiedy służby przyjechały na miejsce wypadku, okazało się, że 73-letni rolnik został przygnieciony przez traktor. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policja wstępnie ustaliła, że 73-letni rolnik to mieszkaniec Jodłówki Tuchowskiej. Mężczyzna jechał traktorem typu SAM, krętą drogą gminną o dużym nachyleniu. Nagle zjechał z niej, a następnie stoczył się ze skarpy. Niestety maszyna wywróciła się tak nieszczęśliwie, że traktor przygniótł kierowcę. Ofiara nie była w stanie o własnych siłach wydostać się spod rozbitego pojazdu.

Jak już wspomnieliśmy, póki co nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Oczywiście służby od razu przystąpiły do działań, które mają na celu wyjaśnić przyczyny tragedii. Policjanci badają m.in. dlaczego traktor nieoczekiwanie stoczył się ze skarpy. „W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym na miejscu czynności wykonywali policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora rejonowego z Tarnowa” – podała tarnowska policja.

Warto odnotować, że ciało zmarłego rolnika zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala. To właśnie tam specjaliści ustalą przyczynę śmierci 73-latka. Dodajmy, iż traktor został odholowany na policyjny parking, gdzie policjanci dokonają szczegółowych oględzin maszyny.

Poniżej zamieszczamy post, który pojawił się na jednym z lokalnych portali. Dziennikarze przekazali w nim szczegółowe informacje dotyczące wypadku rolnika.


źródło: Goniec

Zobacz również: