atak

Dziennikarze właśnie przekazali tragiczne informacje. Doszło do ogromnej eksplozji w meczecie w Kabulu – stolicy Afganistanu. Co najmniej 20 osób nie żyje. Wielu wiernych zostało rannych. Oto szczegóły dramatu.

Eksplozja miała miejsce podczas wieczornych modłów

Jako jedni z pierwszych tragiczne wieści przekazali dziennikarze amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN. „Do eksplozji w meczecie w stolicy Afganistanu doszło podczas wieczornych modlitw” – poinformowała telewizja. Media podkreśliły, iż w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 20 osób, a 40 zostało rannych. Niestety, liczba ofiar może wzrosnąć.

Nieoficjalnie mówi się, iż wśród zabitych jest imam meczetu Maulvi Amir Mohammad Kabuli. Wracając do tematu rannych, należy odnotować, że do szpitala organizacji pozarządowej Emergency w Kabulu trafiło 27 osób. Wśród poszkodowanych w eksplozji było pięcioro dzieci, w tym siedmiolatek.

Świadkowie dramatycznego wydarzenia relacjonowali, że potężną eksplozję było słychać w dzielnicy Khair Khana w Kabulu. Siła wybuchu była tak ogromna, że rozbiła okna w pobliskich budynkach.

Rzecznik miejscowej policji Khalid Zadran podał, że na miejscu eksplozji pracują służby. Mężczyzna dodał, że ruszyło także dochodzenie w sprawie.

Na temat eksplozji wypowiedział się też dziennikarz Ali Latifi. Przedstawiciel mediów doniósł, iż zginęło co najmniej 20 osób, a 40 zostało rannych. Poniżej wpis, który opublikował Latifi na Twitterze.

Warto dodać, że eksplozję potępił rzecznik talibów Bilal Karimi. „Mordercy cywilów i sprawcy zbrodni zostaną wkrótce złapani i ukarani za swoje czyny” – ostrzegł za pośrednictwem mediów społecznościowych.

https://twitter.com/emergency_ngo/status/1559947673968467970

źródło: Onet

Zobacz również: