alarm Morawiecki

Ukraińcy coraz śmielej przechodzą do kontrataku na pozycje agresora. W ostatnich dniach głośnym echem obiły się dwa ataki na okupowanym Krymie. Zniszczono lotnisko i bazę wojskową. Teraz ukraińskie wojsko może świętować kolejny sukces. Niemal z ziemią zrównano kolejną bazę Rosjan.

Kolejny skuteczny atak Ukraińców. Rosjanie z coraz większymi kłopotami

Rosja w zaskakująco szybkim tempie zaczyna tracić sprzęt wojskowy. To już nie tylko samoloty, ale też czołgi czy inne pojazdy opancerzone. Nie mówiąc już o lekkim sprzęcie. Właśnie Ukraińcy zadali Rosjanom kolejny bolesny cios. Niemal z chirurgiczną precyzją ostrzelali rosyjską bazę wojskową w obwodzie chersońskim.

W internecie już pojawiły się pierwsze nagrania wideo, które publikujemy także na końcu naszego tekstu.

Jak donoszą zagraniczne źródła, widoczne na nagraniu zniszczenia pochodzą z rosyjskiej bazy wojskowej w Nowej Kachowce. To właśnie południe kraju, obwód chersoński. Jest to jeden z regionów, gdzie Ukraińcy masowo przepędzają wojska okupanta. Już kilka dni temu pojawiły się doniesienia, że wysocy rangą rosyjscy żołnierze odmówili wykonywania rozkazów Putina i uciekli z Chersonia.

W mediach pojawiają się także kolejne informacje o wybuchach na Krymie. Tym samym Siły Zbrojne Ukrainy coraz wyraźniej pokazują, że są już nie tylko zdolne do obrony własnego terytorium, ale też do odbicia okupowanych przez Rosjan terenów. Czy następuje właśnie punkt zwrotny w wojnie w Ukrainie? Niewykluczone.

Zobacz również: