wybuch gazu

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widzimy imprezującą premier Finlandii. Wideo zbulwersowało wiele osób. Oburzone są zwłaszcza fińskie media, które zażądały nawet dymisji polityk. Czy rzeczywiście jest się czym irytować? Zobaczcie sami.

Premier bawi się, zamiast rozwiązać problemy w kraju

Na Sannę Marin – premier Finlandii spadła właśnie ogromna krytyka. Wszystko z powodu wideo, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Na nagraniu widzimy jak najważniejsza polityk w kraju imprezuje z przyjaciółmi. Na filmiku widać, że podczas zabawy nie brakowało alkoholu. Z pewnością to dodatkowo rozwścieczyło opinię publiczną.

Na temat kontrowersyjnego nagrania z premier Finlandii wypowiedział się m.in. gospodarz programu sportowego Aleksi Valavuori. „To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie” – napisał dziennikarz.

Przedstawiciel mediów posunął się znacznie dalej. Valavuori stwierdził, że Sanna Marin jest zdecydowanie najbardziej niekompetentnym premierem, jakiego kiedykolwiek miała Finalndia. „Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję” – ocenił dziennikarz.

To niejedyne negatywne opinie na temat zachowania fińskiej polityk. Takich ostrych słów pojawiło się zdecydowanie więcej. Najczęściej Finowie zwracali uwagę, że w czasie gdy zwykli obywatele zmagają się z rekordowo wysokimi cenami energii elektrycznej, brakiem opieki zdrowotnej i specjalistów od opieki nad osobami starszymi, to skandaliczne, że najważniejsza osoba w kraju imprezuje.

Poniżej zamieszczamy nagranie z Sanną Marin. Oceńcie sami, czy rzeczywiście polityk przesadziła. Niewątpliwie premier Finlandii dobrze się bawiła. Kobieta tańczyła i śpiewała. W tle słychać było innych uczetników imprezy, którzy krzyczeli o kokainie. Czy to był tylko żart? Nie wiadomo.

 

Po fali negatywnych komentarzy głos w sprawie postanowiła zabrać sama zainteresowana. „Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki” – wyjaśniła szefowa rządu.

Na koniec warto przypomnieć, iż 37-letnia Sanna Marin jest najmłodszą premier w historii Finlandii. Co ciekawe jest także najmłodszą wśród obecnie urzędujących premierów na świecie.

źródło: o2.pl

Zobacz również: