wybuch gazu

W niedzielę (26 czerwca) późnym popołudniem doszło do dramatycznego wypadku autobusu. Autokar, którym jechało blisko trzydzieści osób, uderzył w drzewo. Na miejsce zdarzenia wezwano śmigłowiec LPR. 

Wszyscy pasażerowie autobusu ucierpieli w wypadku

Do groźnego zdarzenia doszło dziś przed godz. 17 w miejscowości Ogorzelec w powiecie kamiennogórskim na trasie DW 367. Autokar z dwudziestoma sześcioma osobami w środku uderzył w drzewo. W wyniku wypadku ucierpieli praktycznie wszyscy pasażerowie pojazdu.

„Siedem osób odniosło ciężkie obrażenia po wypadku autobusu na drodze wojewódzkiej 367 w miejscowości Ogorzelec” – podała Państwowa Straż Pożarna. Urazy kolejnych czterech pasażerów zakwalifikowano jako średnie. Natomiast pozostały piętnastu jako lekkie. Dodajmy, iż dwóch podróżujących autobusem, którzy doznali najcięższych obrażeń przetransportowano śmigłowcem LPR do okolicznych szpitali.

Oczywiście na miejscu wypadku zjawiły się służby: pogotowie ratunkowe, funkcjonariusze policji, sześćdziesięciu strażaków i piętnaście samochodów strażackich. Trasa DW 367, na której doszło do wypadku, jest zablokowana w obu kierunkach. Policja przekazała, iż utrudnienia mogą występować na tej drodze jeszcze przez kilka godzin. Wyznaczono objazd przez Miszkowice i Jarkowice.

Na miejsce zdarzenia przyjechał także biegły z zakresu wypadków drogowych, który wykona czynności dochodzeniowo-śledcze. Pomóc mają mu funkcjonariusze ruchu drogowego, a także technik kryminalistyki.

Na temat szczegółów dramatycznego wydarzenia wypowiedział się przedstawiciel lokalnej policji. „Kierujący autobusem wycieczkowym, który na wysokości Ogorzelec zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo był trzeźwy” – przekazała rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Kamiennej Górze. „Na wysokości miejscowości Ogorzelec zjechał z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a na jego tył najechał pojazd osobowy” – dodała sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Seria wypadków w województwie dolnośląskim

Warto podkreślić, iż dzień wcześniej wydarzył się inny wypadek autobusu na Dolnym Śląsku. Zdarzenie miało miejsce po godz. 17 w Ścinawce Górnej w powiecie kłodzkim. „Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący autobusem zjechał na pobocze drogi wojewódzkiej nr 386. Autokar przewrócił się na bok” – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku Wioletta Martuszewska.

Dodajmy, iż autokarem podróżowało ponad trzydziestu dorosłych. Policja wstępnie podała, że obrażenia odniosło jedenaście osób. Natomiast trzy zostały przetransportowane śmigłowcami LPR do szpitali.

źródło: Polsat News

Zobacz również: