dr Michał Sutkowski o zmianach dla pacjentów
Youtube

Dr Michał Sutkowski dał się poznać podczas pandemii koronawirusa. To ekspert, który najczęściej wypowiadał się w mediach o koronawirusie. Teraz zwrócił się jednak do Polaków z zupełnie innym apelem.

Michał Sutkowski apeluje do Polaków

Dr Sutkowski zauważa, że po zakończeniu pandemii koronawirusa znacząco zmieniły się problemy, z którymi Polacy zwracają się do lekarzy czy to rodzinnych czy w przychodniach. Koronawirus nie jest już dominującą przyczyną zgłaszania się do lekarza, choć występują oczywiście pojedyncze przypadki pacjentów.

Michał Sutkowski uważa, że może mieć na to wpływ także fakt, że skutki zakażenia koronawirusem są łagodniejsze niż rok czy półtora temu. Problemem jest jednak to, że pacjenci z objawami nie tylko koronawirusa, ale i innych chorób nie zgłaszają się do lekarzy.

„Powiedziałbym jednak, że to jest zły czas dla medycyny, bo pacjenci nie zgłaszają się mimo wyraźnych objawów różnych chorób” – wyjawił dr Michał Sutkowski.

Jednocześnie zaapelował do milionów Polaków, żeby nie lekceważyć objawów żadnej choroby. Zgłaszać się do lekarzy. Nie należy także odkładać w czasie zaległych operacji czy kompleksowych badań. Koniec pandemii nieco nas uśpił, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

„Zachowajmy odpowiedni balans” – apeluje Sutkowski, który wyraźnie zauważa, że także czas niepokoju na świecie i wojny w Ukrainie wpływa negatywnie na troskę ludzi o własne zdrowie.

źródło: Newsroom Wirtualna Polska

Zobacz również: