Andrzej Duda
Foto: YouTube

Czy Andrzej Duda zanotował kolejną wpadkę? Tak można było przypuszczać, kiedy prześledzi się najnowsze trendy w mediach społecznościowych. Nic jednak bardziej mylnego. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wypomniano po prostu wpis sprzed lat. Zdaniem opozycji, teraz jedyne, co może zrobić, to spalić się ze wstydu.

Andrzej Duda zrobił to kilka lat temu, teraz zyskało ogromny rozgłos

Kilka dni temu Jarosław Kaczyński tłumaczył, że ceny paliw nie da się obniżyć poprzez zmniejszenie akcyzy, bowiem stanowi ona zbyt ważną część wpływów do budżetu Państwa. Teraz opozycja kpi, że ceny paliw tłumaczy Andrzej Duda. Właśnie przypomniano wpis z 2012 roku, kiedy obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej był Posłem na Sejm RP.

Andrzej Duda skomentował wówczas drożejący przejazd autostradą Katowice-Kraków. „Super, do tego paliwo po 6 zł. Może czas przesiąść się na psie zaprzęgi?” – napisał. Teraz jego post mu wypomniano, kiedy za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości ceny paliw osiągają taki sam pułap.

„Niektóre tweety źle się starzeją.” – napisał krótko, lecz prześmiewczo Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej. Jeden z internautów pyta z kolei, czy Kancelaria Prezydenta w związku z obecnymi cenami, zakupiła już psie zaprzęgi? Jeszcze zabawniejszy i bardziej ironiczny jest Janusz Korwin-Mikke. Jeden z liderów Konfederacji w swoim stylu zamieścił zdjęcie i kąśliwy podpis.

„Tylko śnieg by się przydał.” – zauważa Janusz Korwin-Mikke, przypominając wpis, który przed laty popełnił Andrzej Duda.

Nie bez echa cała sytuacja przeszła także w środowisku Lewicy. „Rozumiem, że rząd na święta będzie rozdawał psie zaprzęgi? Czy jednak zdecyduje się na obniżenie akcyzy?” – pyta ironicznie Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

źródło: Interia, Twitter, media

Zobacz również: