Grzegorz Schetyna
Na zdjęciu Grzegorz Schetyna / Piotr Polak, PAP

Wojna na opozycji trwa w najlepsze. Grzegorz Schetyna właśnie w jednoznaczny sposób wypowiedział się o liderze Platformy Obywatelskiej, Borysie Budce. Widać, że stosunki pomiędzy oboma dżentelmenami uległy kolejnemu ochłodzeniu.

Grzegorz Schetyna o sytuacji w Platformie Obywatelskiej

W ostatnich dniach coraz głośniej o tym, jak Szymon Hołownia rozmontowuje Koalicję Obywatelską. Ruch Polska 2050 już nie tylko przeskoczył KO, ale coraz śmielej zaczyna także podbierać największej partii opozycyjnej posłów i senatorów. Jednym z najgłośniejszych transferów jest przejście do Hołowni Joanny Muchy. To przecież była minister sportu w rządzie Donalda Tuska. Jedna z najbardziej zaufanych posłanek Borysa Budki, która przez 18 lat była członkiem Platformy Obywatelskiej. Krytycznie, nie tyle o tym ruchu, co o sytuacji w PO wypowiedział się Grzegorz Schetyna. Nie trudno odnieść wrażenia, że kolejny raz bije w Borysa Budkę.

„Pytanie jest, co się stało takiego w ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach, że opuszcza Platformę.” – mówił w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, Grzegorz Schetyna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Simon przekazał niepokojące wieści dot. koronawirusa. Będzie jeszcze gorzej? Znamy datę

„Wspierała Borysa Budkę w wyborach na szefa Platformy, była liderem listy w Lublinie. To jest decyzja zaproponowana przeze mnie zarządowi krajowemu i radzie krajowej. Była ważnym elementem PO.” – kontynuował swoją wypowiedź Schetyna. Po chwili wywołał też do tablicy Borysa Budkę.

„To jest pytanie do przewodniczącego partii. (…) Co takiego się stało w tych ostatnich tygodniach, miesiącach, ostatnim roku, że Joanna Mucha opuszcza PO.” – mówi stanowczo Grzegorz Schetyna.

Borys Budka nie zabrał póki co stanowiska. Nie trudno jednak zauważyć, że taka wypowiedź Schetyny to kolejne ochłodzenie stosunków pomiędzy nim, a przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W kuluarach słychać, że to nie jedyny konflikt w partii.

Na wszystkim skorzystać może Szymon Hołownia. Już teraz mówi się, że kolejni posłowie chcą zamienić wypaloną Koalicję Obywatelską na Polskę 2050. Ci odważniejsi mówią nawet, że okręt pod nazwą „Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska” tonie i już nikt tego nie powstrzyma.

źródło: mat. prasowe, 300polityka.pl, inf. własna

POLECAMY TAKŻE: W ZUS już tego nie ukrywają, sytuacja finansowa jest zła. Będzie jeszcze gorzej

Zobacz również: