Książę Filip
fot. Getty Images

Potwierdziły się doniesienia o tym, że Książę Filip wciąż przebywa w szpitalu, do którego to trafił kilka dni temu. Póki co, brytyjska rodzina królewska udziela tylko szczątkowych informacji na temat stanu zdrowia męża Królowej Elżbiety II. Oficjalnie wiadomo jedynie tyle, że do placówki medycznej trafił po tym, jak się źle poczuł. Tymczasem „The Guardian” publikuje zaskakujące rewelacje.

W jakim stanie jest Książę Filip? Brytyjskie media publikują najnowsze rewelacje

Książę Filip ma 99 lat, a do londyńskiego szpitala trafił po tym, jak się źle poczuł. „Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł.” – czytaliśmy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

Okazuje się jednak, że zdaniem prasy Książę Filip pozostanie w szpitalu dłużej, niż początkowo planowano. Choć jego stan zdrowia wydaje się być najpilniej strzeżoną tajemnicą ostatnich dni, to pewne ustalenia poczynili w tym kierunku dziennikarze „The Guardian”.

„Książę Harry martwi się o dziadka. Zagraniczna prasa donosi, że wraz z Meghan Markle i synem poddali się izolacji w swoim kalifornijskim domu, gdyby w najgorszym wypadku musieli wrócić do Londynu.” – czytamy w portalu Onet, który cytuje słowa „The Guardian”. To może oznaczać, ale też nie musi, że Książę Filip jest w nieco gorszym stanie, aniżeli przekazano to do wiadomości publicznej.

Rewelacje „The Guardian” potwierdza też inne źródło. „The Mirror” pisze, że Książę Harry rozpoczął prewencyjne przygotowania do lotu odrzutowcem, jeśli zaszłaby taka konieczność. Prywatny odrzutowiec jest w pełnej gotowości, aby przetransportować Harry’ego do Księcia Filipa.

Miejmy jednak nadzieję, że jedynie na „pozostawaniu w gotowości” się zakończy, a wkrótce stan Księcia Filipa się polepszy i zostanie on wypisany ze szpitala.

źródło: Onet, The Guardian, The Mirror

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec! Czołowy polityk wyrzucony z rządu. „Możemy przegrać najbliższe wybory”
  2. Sprawdzili bezpieczeństwo bankomatów. Wyniki są dużym zaskoczeniem
  3. Nie żyje matka i jej syn. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych. Dramat w Polskim mieście

Zobacz również: